lukas.zmizik

Kdyby vám při silniční kontrole policista uděloval pokutu ale zjistil, že mu nepíše propiska, půjčili byste mu svoji?

za předpokladu, že sami nějakou máte…
tato otázka nešla vyhledat na googlu…

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, s inkoustem, který po několika minutách zmizne.

Další odpovědi
Dochy

Podle situace. Pokud bych měl pocit, že jen buzeruje, asi bych vůbec netušil, že nějakou propisku mám 😉 . Pokud bych věděl, že jsem opravdu udělal botu a policajt by nebyl extrémně protivnej, neměl bych s tím problém. Klidně bych mu ji nabídl.

Policajti jsou v této společnosti bráni často dost negativně a myslím, že je to zbytečné a hloupé

fcoop

Kdyby mě chtěl někdo odstřelit a zjistil by,že mu bouchačka nefunguje,asi bych mu ochotně nepůjčil svou.....

anonym

Ano…
Pokud ´páchám´ přestupek, počítám s postihem a nevyhýbám se mu – jde o předem kalkulované riziko…
😉
Navíc – mám zkušenost, že čím ochotněji v takovém případě s policajty ´spolupracuju´, tím je postih nižší (stačí domluva)…
😉

Reezo

Já si myslím, že kdyby se to nevyřešilo na místě tak tím hůř pro tebe 🙂 šlo by to do správního řízení a potom by jsi mohl mít ještě větší pokutu ve výsledku. Otázka jak by se zachoval, kdyby zjistil, že mu dopsala a další nemá. což je taky dost nepravděpodobné. Prostě by to nechal bejt, nebo by to nechal na úřadu.

Jinak osobně si myslím, že když se slušně chová člověk, je milej atd… tak má dost velkou šanci, že dostane jen symbolickou pokutu. Policajt vás vždycky na něco udělá, když bude chtít.