Kepler

Kdyby vám někdo dal podporu a měl tu moc, co byste jako jako lídr naší republiky nejvíc prosazovali?

  1. Likvidaci korupce
  2. Podporu vlastní ekonomiky – nic zbytečně nedovážet, co si dokážeme vyrobit sami.
  3. Pozvednout továrny z montoven na produkci finálních výrobků s vysokou přidanou hodnotou
  4. Dotovat naše zemědělství a stát se nezávislým na dovozu
  5. Liberálně zrušit některé přiblblé zákony diktované z Bruselu a dovolit třeba existenci kuřáckých hospod…

Bylo by toho jistě víc. Doplňte, buďte v opozici a škrtejte…

Nejlepší odpověď
led

Presadzovať môžte, ale buďte reálny.
1– likvidácia korupcie – jav, ktorý sa objavuje vždy, keď treba získať hlasy, ale nikdy v histórii ľudskej spoločnosti sa nedokončil. Isté prvky korupcie sú známe aj u zvierat
2–4 – „sám nejsi nic!“ ekonomika má dve strany: príjem a výdavok. Nestačí len vyrábať, treba mať aj odbyt na výrobky. Dotovať z čoho, ak nebude príjem financií?
5 – Prehodnotiť platnosť zákonov prijatých plošne pre EU a ich vplyv na životnú úroveň a ekonomiku. Presadiť platenie daní zo zisku tomu štátu, na ktorom území výroba vytvára zisk,tj zahraniční výrobcovia by platili dane zo zisku z „českých mozoľov“ pokladnici ČR.

Další odpovědi
Rokio

Omezoval bych stěhování muslimů do naší země, omezil bych dávky pro Romy a podpořil bych jejich zaměstnávání a také by kamery sloužily primárně pro ochranu občanů našeho státu.

hapiky

Zaspali jsme dobu(díky vychvalovanému socialismu). Nemáme vlastní špičkové technologie, nejsme vlastenci, jsme prospěcháři a nejsme tým atd..atd..
To je práce pro několik generací.
Je potřeba hodně investovat do technologií, školství, výzkumu. Jestli budeme někdy uvědomělí vlastenci, máme šanci.

Kryšpín

Momentální omezit případně neprovozovat staňkiádu, šmarkiádu, petříčkokiádu a podobné výtvory některých skoro politiků. Pokud skoro politik zasekne kopyto a není schopen dohody měl by v rámci daň-poplatníků odejít.

ElonMusk

„Liberálně zrušit některé přiblblé zákony diktované z Bruselu“

  1. Co to znamená liberálně zrušit? Když už, tak derogovat, a opravdu bych rád viděl, jak se liberálně či konzervativně deroguje zákon. LOL
  2. Brusel nikdy žádné zákony nediktuje. Z Bruselu plynou pro členské země nařízení, směrnice, opinions etc., nikdy však zákony. Veškerá nařízení musí daný členský stát sám přijmout, případně si může vyjednat výjimku. Např. Dánsko je členem EU, ale velká část EU legislativy v Dánsku neplatí, protože danou legislativu Dánové nepřijali. „Bruselský diktát“ je výplod neschopných českých politiků. Navíc EU Parlament sídlí ve Štrasburku, tak snad Štrasburský diktát, když už.

Jinak Likvidace korupce je hloupost, to je jako říct, že vymýtíme prostituci. Korupce byla a bude, viz komentáře např. advokáta Sokola. Boj s korupcí je demagogie.
Dotování zemědělství nemá často smysl, nejsme obilnice Evropy jako Francie, přirozený reliéf je zničený od komunistů, a náprava by stála miliardy. Lepší je investovat do technologií, příkladem může být Izrael.

Jinak, komentáře typu „Omezoval bych stěhování muslimů do naší země, omezil bych dávky pro Romy,“ „Jestli budeme někdy uvědomělí vlastenci, máme šanci.“ jsou přesně tím důvodem, proč Česko bude i nadále velmi zaostalé.