Avatar uživatele
Stříbrný

Kdyby Vám byla nabídnuta na týden funkce ministra (čehokoliv), co byste změnili?

Dodatek: Já jsem počítal, že by někdo mohl navrhnout neodvolatelnost ministrů ihned po zvolení po celou dobu funkčního období!(případně beztrestnost apod.).

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Týden je příliš krátká doba na jakékoliv změny, ale budiž teoreticky: pokud by se daly splašit peníze, podpořil bych jejich investování do dopravní infrastruktury, zejména na obchvaty měst. Další peníze bych dal na podporu vědy a výzkumu.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Navrhl bych zrušení příslušného ministerstva a podal demisi. ... no dobře, tohle by se jistě nestalo, ale uznejte, co lepšího za tak krátkou chvíli udělat ?


Avatar uživatele
Zlatý

Samozřejmě bych se držel svého resortu, kterému samozřejmě dobře rozumím, jinak bych nebyl do dané pozice jmenován. Takže jako ministr čehokoli bych měnil cokoli.


Avatar uživatele
Stříbrný

Podle mě by byl příliš krátký čas něco změnit. Týden nestačí. Pokud by mi ale byla nabídnuta práce ministra, chtěl bych být ministr financí. V roli ministra financí bych snížil platy politiků a snažil bych se o snížení rozdílu mezi bohatými a chudými.


Avatar uživatele
Bronzový

Neměnil bych nic, protože by to bylo naprosto zbytečné. A zcela určitě bych nechtěl být ministrem ničeho.
Takhle funguje republikánská-parlamentní vláda. Neschopní ministři neovládající a nechápající své "řemeslo" se mezi sebou během let střídají a nový ministr vždy změní to, co zavedl jeho předchůdce, překope jeho "systém," další ministr zase změní rozhodnutí tohoto, atd atd.

Směsice chaosu, nejednoty, nerozhodnosti, složitosti a nevědomosti. Především špatné organizace. To by chtělo změnit od základu. Ne jen drobnosti v určitém odvětví (ministerstvu), které by se chvíli po skončení funkčního období jednoho ministra zase změnila a ona "náprava" a rozhodnutí by stejně přišly vniveč.


Avatar uživatele
Bronzový

Začal bych hrabat pod sebe jako slepička kropenatá, poněvadž tam jsou nepředstavitelné možnosti


Avatar uživatele
Zlatý

Nezměnila bych nic, naopak bych se snažila do ničeho nezasahovat. Týden je příliš krátká doba na prosazení nějakých změn, tak bych se snažila aspoň svému nástupci nepřidělávat zbytečnou práci navíc.

Kdyby šlo o rok, dva, aby bylo možné něco vyjednat s dalšími politickými stranami/subjekty, to by byla jiná.

Ale provádět změny na týden, které by pak zase někdo „vracel“, považuji za nesmyslné počínání.


Avatar uživatele
Stříbrný

Funkce ministra (čehokoliv) s sebou nese právo a povinnost účastnit se jednání vlády. Tuto možnost bych se snažil využít k informování ostatních ministrů o tom, jaké problémy a názory mají obyčejní lidé, neboť v této oblasti mají značné mezery.


Avatar uživatele
Pokročilý

Já bych jako ministr vydal vyhlášku závaznou pro všechna města, jejíž obsahem by bylo zdržet se užívání osobního automobilového dopravního prostředku a to 2 dny za 1 kalendářní rok (jeden víkend). Cílem by bylo donutit nevozit si v autě tlusté prdele ale nasednout na kolo a udělat něco pro sebe a životní prostředí


Avatar uživatele
Bronzový

Nic, protože bych to nepřijal.


Avatar uživatele
Zlatý

Věda, výzkum , školství, doprava , rodina, bydlení, pracovní podmínky, všude je co dělat, zdravotnictví a pod.


Avatar uživatele
Zlatý

Podľa médií, hlavne bulvárnych -

"Sonda do hlavy krátkodobých politikov:
Len na týždeň? To je 5 pracovných dní.
Pondelok: Nastúpim do funkcie a zvítam sa s podriadenými. Nasľubujem zmeny a konečný poriadok
Utorok:
Návšteva u Premiéra: Sľubim tvrdú ruku v rezorte a potrebné zmeny
Streda, Štvrtok:
Zabezpečím seba a rodinu na život po skončení funkcie
Piatok:
Rozlúčim sa s pracovníkmi ministerstva a zbalím si veci

a... v sobotu príde vietor a v nedeľu začne potopa.
Čo bude ďalej už ma nezaujíma. Už nie som vo funkcii."


Avatar uživatele
Zlatý

Bych zakázal konzum v CELÉ SVÉ PODOBĚ. Kdo by bez něj nedokázal žít, sám by zahynul. Normálními, zdatnými (zejména fyzicky) jedinci by tento krok musel být považován za EXTRÉMNĚ SPRAVEDLIVÝ, si myslím, neboť by se nemuseli DENNĚ setkávat s X líných a nezodpovědných kusů, jejichž jediným smyslem života je stejně jen PŘEC.CAT ty zdatné. Ať žije spravedlnost a rovnost pro všechny!

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

2DoTazatel: Vidíš a tohle je přesně ten systém, kvůli kterýmu prostí lidé hejtují ministry, ministerstva, potažmo celou vládu. Chtějí JEJICH HLAVY! A chtějí je nahradit. A to je špatně. Ovšem MŮJ SYSTÉM řeší i toto. Zavedením tohoto mého návrhu by vymřeli VŠICHNI neschopní, napříč sociálním spektrem a nezávisle na profesním či společenském postavení. Prostě GENIÁLNÍ!

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Rokio, to by mě zajímalo, jak bys snižoval platy politiků... Ty jsou dány ZÁKONEM, čili PADLAMENTEM. Jaký vliv má ministr na padlament? Odpovím si sám: ŽÁDNÝ!! :-D

Avatar uživatele
Stříbrný

Rokio

Edison: Promiň. To jsem nevěděl. Přijde mi to ale děsně nespravedlivé. O platech politiků by měli rozhodovat voliči.

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Voliči rozhodují v rámci zastupitelské demogracie prostřednictvím voleb. Potíž je v tom, že posranci si pak stejně udělaj, co chtěj.

Avatar uživatele
Bronzový

DoTazatel

Voliči nerozhodují o ničem (zvolí si stranu - to není žádná moc, žádná volba). Jsou tím pádem "mocní"cca 2X během 4 let v době voleb, kdy si mohou vybrat kho z čeho (tzn. lidi, ktere neznaji, o kterych nic moc nevedi, kteri jsou neschopni... jsou to jen tvare a je tam jen par, mezi kterymi je jim dovoleno si "vybrat." Anebo prezidnta jednou za 5 let... taky muzou volit jen toho, kdo si to muze dovolit, a voli si mezi velmi omezenym poctem imbecilu...


O platech si rozhodují oni (politici) sami. Ministr by mohl* maximální podat návrh v parlamentu, kde by ovšem neprošel, protože by šli sami proti sobě... jednou - nedávno- o podobném návrhu hlasovali, na základě "objektivního" hromadného usnesení se rozhodli, že si platy zvýší... -_- To je jediná věc, na které si téměř všichni politici shodnou (že si zaslouží přidat, za svoji "těžkou" práci).

*Ale aby podal takový návrh, tak nemusí být ministrem. Návrhy týkající se zákonů může podat téměř každý v politice (člen parlamentu - tzn. senator nebo poslanec, ministerstva, kraje,..).

Avatar uživatele
Stříbrný

hapiky

Kepler: Super, skoro jsem nečekal, že by si někdo vzpomněl na vědu a výzkum.

Avatar uživatele
Zlatý

ge0rge

Peníze vydané státem jsou téměř vždy peníze z větší části jen utopené v niveč. Vynakládat je za věděcké výzkumné projekty je imho vždy ten nejlepší způsob jak z těch peněz získat něco prospěšného, takhle to ale politici bohužel nevidí. Vynakládají peníze jen tam, kde to průměrný volič pocítí (takže dávky, státní platy, dotace na to či ono, zdravotnictví zdarma, atp), takového průměrného voliče věda nezajímá :-/

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5964
Zlatý led 3195
Zlatý hanulka11 2783
Zlatý annas 2765
Zlatý briketka10 2502
Zlatý Kepler 2377
Zlatý marci1 2068
Zlatý quentos 1765
Zlatý mosoj 1626
Zlatý iceT 1617

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.