hapiky

Kdyby Vám byla nabídnuta na týden funkce ministra (čehokoliv), co byste změnili?

Dodatek: Já jsem počítal, že by někdo mohl navrhnout neodvolatelnost ministrů ihned po zvolení po celou dobu funkčního období!(případně beztrestnost apod.).

Nejlepší odpověď
Kepler

Týden je příliš krátká doba na jakékoliv změny, ale budiž teoreticky: pokud by se daly splašit peníze, podpořil bych jejich investování do dopravní infrastruktury, zejména na obchvaty měst. Další peníze bych dal na podporu vědy a výzkumu.

Další odpovědi
anonym

Navrhl bych zrušení příslušného ministerstva a podal demisi. … no dobře, tohle by se jistě nestalo, ale uznejte, co lepšího za tak krátkou chvíli udělat ?

Dochy

Samozřejmě bych se držel svého resortu, kterému samozřejmě dobře rozumím, jinak bych nebyl do dané pozice jmenován. Takže jako ministr čehokoli bych měnil cokoli.

Rokio

Podle mě by byl příliš krátký čas něco změnit. Týden nestačí. Pokud by mi ale byla nabídnuta práce ministra, chtěl bych být ministr financí. V roli ministra financí bych snížil platy politiků a snažil bych se o snížení rozdílu mezi bohatými a chudými.

DoTazatel

Neměnil bych nic, protože by to bylo naprosto zbytečné. A zcela určitě bych nechtěl být ministrem ničeho.
Takhle funguje republikánská-parlamentní vláda. Neschopní ministři neovládající a nechápající své „řemeslo“ se mezi sebou během let střídají a nový ministr vždy změní to, co zavedl jeho předchůdce, překope jeho „systém,“ další ministr zase změní rozhodnutí tohoto, atd atd.

Směsice chaosu, nejednoty, nerozhodnosti, složitosti a nevědomosti. Především špatné organizace. To by chtělo změnit od základu. Ne jen drobnosti v určitém odvětví (ministerstvu), které by se chvíli po skončení funkčního období jednoho ministra zase změnila a ona „náprava“ a rozhodnutí by stejně přišly vniveč.

Kryšpín

Začal bych hrabat pod sebe jako slepička kropenatá, poněvadž tam jsou nepředstavitelné možnosti

ivzez

Nezměnila bych nic, naopak bych se snažila do ničeho nezasahovat. Týden je příliš krátká doba na prosazení nějakých změn, tak bych se snažila aspoň svému nástupci nepřidělávat zbytečnou práci navíc.

Kdyby šlo o rok, dva, aby bylo možné něco vyjednat s dalšími politickými stranami/subjekty, to by byla jiná.

Ale provádět změny na týden, které by pak zase někdo „vracel“, považuji za nesmyslné počínání.

dubraro

Funkce ministra (čehokoliv) s sebou nese právo a povinnost účastnit se jednání vlády. Tuto možnost bych se snažil využít k informování ostatních ministrů o tom, jaké problémy a názory mají obyčejní lidé, neboť v této oblasti mají značné mezery.

relux

Já bych jako ministr vydal vyhlášku závaznou pro všechna města, jejíž obsahem by bylo zdržet se užívání osobního automobilového dopravního prostředku a to 2 dny za 1 kalendářní rok (jeden víkend). Cílem by bylo donutit nevozit si v autě tlusté prdele ale nasednout na kolo a udělat něco pro sebe a životní prostředí

elkon

Nic, protože bych to nepřijal.

Kelt

Věda, výzkum , školství, doprava , rodina, bydlení, pracovní podmínky, všude je co dělat, zdravotnictví a pod.

led

Podľa médií, hlavne bulvárnych –

"Sonda do hlavy krátkodobých politikov:
Len na týždeň? To je 5 pracovných dní.
Pondelok: Nastúpim do funkcie a zvítam sa s podriadenými. Nasľubujem zmeny a konečný poriadok
Utorok:
Návšteva u Premiéra: Sľubim tvrdú ruku v rezorte a potrebné zmeny
Streda, Štvrtok:
Zabezpečím seba a rodinu na život po skončení funkcie
Piatok:
Rozlúčim sa s pracovníkmi ministerstva a zbalím si veci

a… v sobotu príde vietor a v nedeľu začne potopa.
Čo bude ďalej už ma nezaujíma. Už nie som vo funkcii."

zjentek

Bych zakázal konzum v CELÉ SVÉ PODOBĚ. Kdo by bez něj nedokázal žít, sám by zahynul. Normálními, zdatnými (zejména fyzicky) jedinci by tento krok musel být považován za EXTRÉMNĚ SPRAVEDLIVÝ, si myslím, neboť by se nemuseli DENNĚ setkávat s X líných a nezodpovědných kusů, jejichž jediným smyslem života je stejně jen PŘEC.CAT ty zdatné. Ať žije spravedlnost a rovnost pro všechny!

zjentek

2DoTazatel: Vidíš a tohle je přesně ten systém, kvůli kterýmu prostí lidé hejtují ministry, ministerstva, potažmo celou vládu. Chtějí JEJICH HLAVY! A chtějí je nahradit. A to je špatně. Ovšem MŮJ SYSTÉM řeší i toto. Zavedením tohoto mého návrhu by vymřeli VŠICHNI neschopní, napříč sociálním spektrem a nezávisle na profesním či společenském postavení. Prostě GENIÁLNÍ!

Edison

Rokio, to by mě zajímalo, jak bys snižoval platy politiků… Ty jsou dány ZÁKONEM, čili PADLAMENTEM. Jaký vliv má ministr na padlament? Odpovím si sám: ŽÁDNÝ!! 😁

Rokio

Edison: Promiň. To jsem nevěděl. Přijde mi to ale děsně nespravedlivé. O platech politiků by měli rozhodovat voliči.

Edison

Voliči rozhodují v rámci zastupitelské demogracie prostřednictvím voleb. Potíž je v tom, že posranci si pak stejně udělaj, co chtěj.

DoTazatel

Voliči nerozhodují o ničem (zvolí si stranu – to není žádná moc, žádná volba). Jsou tím pádem „mocní"cca 2X během 4 let v době voleb, kdy si mohou vybrat kho z čeho (tzn. lidi, ktere neznaji, o kterych nic moc nevedi, kteri jsou neschopni… jsou to jen tvare a je tam jen par, mezi kterymi je jim dovoleno si "vybrat.“ Anebo prezidnta jednou za 5 let… taky muzou volit jen toho, kdo si to muze dovolit, a voli si mezi velmi omezenym poctem imbecilu…

O platech si rozhodují oni (politici) sami. Ministr by mohl* maximální podat návrh v parlamentu, kde by ovšem neprošel, protože by šli sami proti sobě… jednou – nedávno- o podobném návrhu hlasovali, na základě „objektivního“ hromadného usnesení se rozhodli, že si platy zvýší… -_- To je jediná věc, na které si téměř všichni politici shodnou (že si zaslouží přidat, za svoji „těžkou“ práci).

*Ale aby podal takový návrh, tak nemusí být ministrem. Návrhy týkající se zákonů může podat téměř každý v politice (člen parlamentu – tzn. senator nebo poslanec, ministerstva, kraje,..).

hapiky

Kepler: Super, skoro jsem nečekal, že by si někdo vzpomněl na vědu a výzkum.

anonym

Peníze vydané státem jsou téměř vždy peníze z větší části jen utopené v niveč. Vynakládat je za věděcké výzkumné projekty je imho vždy ten nejlepší způsob jak z těch peněz získat něco prospěšného, takhle to ale politici bohužel nevidí. Vynakládají peníze jen tam, kde to průměrný volič pocítí (takže dávky, státní platy, dotace na to či ono, zdravotnictví zdarma, atp), takového průměrného voliče věda nezajímá :-/