bolak

Kdyby spalo jedno ze dvojčat jen 4 hodiny denně a to druhé 12, vypadalo by v 60ti jedno o třetinu starší než druhé?

Nebo by to na nich vůbec nebylo znát?

Odpovědi
Supercom

To je teorie relativity ne? :D Něco podobného znám. Když jedno z dvojčat nasedne do auta a celý život by rychle jelo nepřetržitě, za nějakejch 60 70 let by bylo na druhém dvojčeti vidět, že je o hodně starší a to co cestovalo by nemělo skoro ani vrásky. Ale k věci…pokud by jedno spalo víc než druhé, asi by vypadalo mladší, protože to dvojče by z nedostatku spánku mělo horší vyvíjení mozku a nejspíš by vypadalo starší. Teoreticky by to tak mohlo být, ale prakticky nevím. :) Je to jen moje domněnka.
Doplňuji:
Ale jasné je, že toto je opravdu otázka na zamyšlení :).

marci1

To, co by spalo 4 hodiny denně, by vypadalo v 60ti o dvě třetiny starší, než to, co by spalo 12 hodin denně.

Bobík147

Kdybych pominul nějaký zdravotní stav způsobený nedostatkem nebo nadbytkem spánku, tak by neměl být rozdíl. Stárneme přece i ve spánku ne? :)
Kdyby jsme nedali takové extrémy a řekli, že jedno spí sedm hodin denně a druhé deset hodin denně (příklad dávám kvůli pominutí nějakých zdravotních nedostatků – teď už to není ani extrém 4 hodiny ani extrém 12 hodin), tak by teoreticky měla vycházet jedna třetina, ale u těchto nižších hodinových čísel už se to zdá nepravděpodobné.
Takže dle mého názoru to na nějaký rozdíl moc vliv mít nebude.