Gestas

Kdyby Škoda stále vyráběla Felicie a prodávala je tak za 100 tisíc, byl by o ně zájem?

Nejlepší odpověď
dudu

To je fakt otázka nad otázky. Ty nevíš, že se toto vozidlo velmi dobře prodává i za současné ceny? Včera u nás Kaufland nabízel anglickou slaninu po osmi korunách za deset deka a malý český člověk jim málem boural pulty.
Dotaz je docela rovnocenný s otázkou: „Kdyby byly v p..eli ryby, nemusely by být rybníky“?

Další odpovědi
Kepler

Já bych ji určitě bral, i když jí trochu schází výkon. O nějaké super vybavení nestojím, ty metráky navíc by mi za to nestály. Pro nenáročné by to bylo super auto.

Dochy

Měl jsem z druhé ruky kombíka 50kW benzín. Problém hlavně s rezem. Jinak zlaté auto s poměrně příznovou spotřebou (vycházelo mi kolem 6l benzínu, teď s Partnerem jezdím na 7l nafty ☹ )

Za 100000 nové? Ani bych se nerozmýšlel. Než zrezne vydrží určitě alespoň 10 let.

aliendrone

Nechápu co to tady zase melete. Felicie MĚLA jak posilovač řízení, tak klimu, ABS, airbagy a jiné bejkárny včetě vyhřívaných zrcátek. Samozřejmě ne v základu, ale za příplatek.

Nešlo by je vyrábět s ohledem na ekolimity – Filcka byla S2 pokud si pamatuji. Ale kdyby se vyhodily původní 1300ccm 40/50kW a daly tam litrové trojválce 55kW z Citigo – autu by se ulehčilo, nižší poplatky za ručení… proč ne?

mosoj

Ne, auto bez posilovače řízení a klimatizace bych nechtěl. Ostatní mít nemusím. podobně na tom bude více spotřebitelů. Navíc nevyhoví platným emisním normám.

Dochy

Mosoj: Jo, s klimou máš pravdu, to jsem si neuvědomil. V létě peklo. Ale myslím, že v některých verzích nebo příplatkové výbavě byla.

Posilovač řízení je podle mně zbytečnost. Trochu je znát při parkovacích manévrech, jinak podle mně jen zvyšuje cenu auta. A když jsem přecházel od Felicie k Partneru tak zrovna s posilovačem jsem měl trochu problémy – jiná odezva zpět na ruku, párkrát mi připadlo že mi to s řízením nesmyslně cuká – pak jsem si zvyknul a cukání se nekoná.

Dochy

Jo s tím peklem: Peklo hlavně na dálnici v koloně. Jinak při jízdě se to většinou dalo jakžtakž vyvětrat – otevřena všechna okna vč. střešního, ventilátor naplno,… 😉