Urijka

Kdyby se povrch Země podělil mezi lidi, kolik by na každého vyšlo (metrů/kilometrů čtverečných)?

Nejlepší odpověď
michalds

rozloha země = 510 065 284,702 km²
počet ovyvatel = 7,493 miliard
hustota = rozloha/počet obyv. = 0,068 km čtverečních na 1 obyvatele, čili na 1 km čtvereční připadá něco přes 14 obyvatel (počitám-li i vodní plochy)

Další odpovědi
Kepler

Souhlas s Michaldsem. Ale prosba na všechny: pokud používáte pojmy země, měsíc (satelit Země) a slunce jako nebeské objekty, používejte zásadně velká písmena! Má duše astronoma krvácí, ta tělesa si to zaslouží. 🙂 Svá jména mají i bezvýznamné asteroidy.

zjentek

Už se stalo, já mám 8arů. Ale to se může velice lehce změnit a mám prd na to tata!

https://cesti­na20.cz/slovnik/na­totata/

Urijka

Ale pevná země, žádné ledovce nebo pouště nebo mořská hladina ?

michalds

Z toho souš zabírá přibližně 149 milionů km2, tak si dosaď do vzorce.

zjentek

Takže to nás teď na tom kilometru bude 47 a půl? Tak to těch mejch 8arů mi radši stačí ;)