Michal Kole

Kdyby se na úřadě práce místo „doporučenky zaměstnavatele“ dala rovnou k podpisu pracovní smlouva, jakou okliku by si

našli nezaměstnaní co pracovat nechtí.

Takto stačí za zaměstnavatem sice zajít a prezentovat se jako totální „neznalec“ nabízené práce a je další „příjem sociálních dávek“ je zajištěn.

Nejlepší odpověď
anonym

Miško, skupina „co nechtí pracovat“, to má „vymakaný“. O tu bych se rozhodně nebála. Spíš se bojím o ty poctivě pracující, co všechno si ještě budou muset nechat líbit, a jak dlouho si to vlastně líbit nechají. Myslím si, že jsme už dávno překonali Kocourkov.
Doplňuji:
zzzzz, omlouvám se, že to tak „flákám“, ale jaksi to nestíhám ☺.

Další odpovědi
zzzzz

Míšo, to máš úplnou pravdu, ale nikdo nemůže nutit zaměstnavatele, aby někoho zaměstnal. To by na toho lenocha dopláceli poctiví zaměstnanci, museli by dělat jeho práci.

Já myslím, že by stačilo, aby byl nárok na soc. dávky až po odpracované době, tak jako podpora. Sice by v ČR prudce klesl počet obyvatel, protože by si jeli stěžovat do kanady, ale nám by to jen prospělo.

Doplňuji:
Jééééé Očko ahoj, na tebe jsem tu už dlouho nenarazila.