Urijka

Kdyby se chřestýš sám kousl, pošel by?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne, všichni jedovatí živočichové jsou vůči vlastnímu jedu imunní. Musí být, jinak by se nemohli nažrat.

Dochy

Kepler: To nemusí být pravda. Existují jedy, které jsou smrtelně jedovaté pokud se dostanou přímo do krve, ale neškodné v jídle.
třeba:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kurare

Kepler

No, kurare není zrovna živočišný jed, ale jinak máš pravdu. Toxin může být zlikvidován vlastními kyselými žaludečními šťávami, nebo se na něj vytvoří imunita. To umí i lidé – ze své profese často uštknutí hady apod.