Avatar uživatele
zjentek

Kdyby se čas ve vesmíru zcela zastavil, stárli bychom dále, jak jsme normálně zvyklí?

To by mě teda fakt zajímalo.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1171 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Justin1

To je obtížně představitelné, podle mě se to nemůže stát. Řekl bych, že kdyby se čas úplně zastavil, nemohlo by se dít vůbec nic, ani to naše stárnutí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

No, čas (jeho plynutí) je vlastně „pohyb“ ve 4. dimenzi. Jediný rozdíl od důvěrně známých třech prostorových dimenzí je v tom, že na rozdíl od prostoru (kde se můžeš pohybovat libovolně „někam a zpět“ je, že časem se pohybuješ výhradně jedním směrem (tedy z minulosti do budoucnosti, pouze „rychlost“ tohoto pohybu se může měnit) Asi nebudeme diskutovat o tom, co je to čtyřvektor, resp. v OTR metrický tenzor, ale pro pochopení „jak to teda je“ si myslím, že je to nezbytné.

Každopádně „stárnutí“ můžeš definovat i jako „změnu v průběhu času“. Ergo když „čas neběží“, nic se nehýbe a ani nemění, tudíž NESTÁRNEŠ. Beztak nechápu proč se na to ptáš. Dobře vím, že s Keplerem tajně syslíte „elixír mládí“ a nechcete se o něj podělit. To totiž vysvětluje vaše i po tolika letech nekonečné pletky s babuchen! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Aliene, asi máš pravdu. Dělal jsem takový pokus a zkusil jsem se nic nehýbat a nic neměnit, ale nevyšlo mně to – čas běžel furt! Paradoxně jsem v tý době jeho dopady na obal kostry CÍTIL MNOHEM ZŘETELNĚJI! (; D; D;

před 1171 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek