sesednizkola

Kdyby se antabusu podávala jen část dávky,může se na to pít bez ohrožení života a zdraví a je antabus škodlivý pro děti?

Napadlo mě, kdyby rodič podával puberťákovi jen malou část normální dávky antabusu potají například do pití nebo jídla, aby se třeba po třetím pivu automaticky pozvracel a alkohol si zhnusil, škodilo by to tak? Třeba by pak celý život nepil. A ani by se to nikdy nemusel dozvědět i po vysazení, že za to může otec střízlivosti antabus který mu byl celé dětství potájí podáván.

Prosím o normální odpovědi, nic moc o tom nevím a tohle mě vážně napadlo. Dávka antabusu v třeba 20% dávky normální by přeci po pozření alkoholu neměla být ani u slabšího jedince smrtelná, nebo se pletu?

Braní antabusu a nepití alkoholu má nějaké vedlejší účinky?

Jinak samozřejmě vím, že je to celé „blbost“ a nepoužitelné do praxe, ale zajímá mě jak by to teoreticky bylo kdyby se tomu tak udělalo.

Nejlepší odpověď
Kepler

S Antabusem jsou spojena určitá rizika a může jej předepsat pouze lékař. V krajním případě po kombinaci s alkoholem může dojít až k úmrtí. Ostatní informace zde: http://farmace­utika.info/an­tabus

sesednizkola

Jinak samozřejmě, kdo by nechtěl mít rodiče, co mu ve 12 letech do kaka přidávají ráno potají antabus, že :D