bolak

„Kdyby sametová revoluce proběhla o rok dříve, …“ (dokážete vymyslet zajímavý konec této věty)?

Tak, jediná správná odpověď byla: „Jágr by se dnes mohl chlubit tím že hrál NHL už v 80tých letech.“ (nikdo neuhád)

Nejlepší odpověď
dudu

Hlado, ty fantiku a zarputilý obdivovateli všech „ismů“! Koukám, že lituješ každé rány, které kdy padly vedle při všech shromážděních podobných tomu na Příkopech v roce 1989! Mě je např. dodnes hanba, když si vzpomenu jak naše děti mlácené naší policií zoufale volali „tátové kde jste“ a já přitom seděl za bukem v teplíčku. Promiň ty nejsi hovádko boží, jsi zapšklé a zcela nesoudné hovado!
O rok dříve soudruzi měli kromě moči sílu udržet moc. Pravděpodobně bychom dnes vzpomínali na 27. výročí krvavé revoluce!!!

Další odpovědi
Lamalam

…slavili bychom 27. výročí.

anonym

…Havel by nebyl presidentem!

Hlada

…demonstranti by byli pokropeni tak, jako mnohokrát dřív a k žádné „revoluci“ by nedošlo.

led

„… nebyla by to tá sametová se zvonícímí klíčí.“
KSČ v Novembri 1988 nebola na „bezbolestné“ odovzdanie moci a prechod od socializmu ku kapitalizmu pripravená i keď už v tej dobe na túto situáciu postupne pripravovala nielen svoje stranícke organizácie, ale aj armádu a mocenské a silové zložky a štruktúru štátnej správy.

PS.
Nežiadúce dôkazy o pripravovanom odovzadaní moci vám tu nik nepredloží, aj keď budete akokoľvek prskať, kopať a škrabať, urážať a až v posledných dvoch vetách vlastne potvrdíte pravdu.(dudu vs Hlada). Ústav pameti národa zbiera síce dôkazy, ale zverejní len to, čo sa mu hodí.
Takže vychádzam zo situácie v tých rokoch, z osobných (neverejných) rozhovoroch s predstaviteľmi oboch sporných strán a prirodzene aj z verejných a oficiálnych informácií, ktoré si každý môže vyhľadať vo verejných zdrojoch. Osobné informácie nie sú verejné.

lota

měla by lépe zapamatovatelné datum kvůli dvěma stejným číslicím (no jo, blbost, ale větu to dokončuje).

bolak

barbakan: a kdo by byl?

anonym

Bolak: Mnou zmiňovaný? Něco jak Jugar, ale on uměl aspoň dobře psát!

anonym

Ach jo,to bolí viď?

bolak

nééé, říkáš že kdyby proběhla sametová poluce o rok dřív, tak že by nebyl VáHa prezidentem, tak já se ptám kdo by podle tebe tam byl místo něj..

anonym

Dubček, ale kvůli tehdejším zákonům nemohli být presidentem a premiérem jen Slováci. Škoda.

anonym

Dubček by byl prezidentem, ale Čech by musel být předseda vlády, takže buď by zůstal Adamec nebo by dosadili jiného Čecha.
Havla si prosadili pražàci (jak říkám, z Prahy pochàzí veškeré zlo), lidí na vesnicīch chtěli Dubčeka, protože věděli co od něj majį čekat.Čili HAVEL NEBYL DEMOKRATICKY ZVOLENÝM PREZIDENTEM, byl tam dosazený pražákama, protože poslanci tenkrát měli strach co by udělala ulice.

anonym

Ano lahny, máš pravdu.

led

Havel bol aj odsúhlasený najvyššími predstaviteľmi KSČ ako konzervatívny kandidát miernej pravice, čoho dokladom sú aj jeho výroky… Všimnite si, že na rozdiel od mnohých pravicových politikov nebojoval za okamžitý zákaz KSČ.