bolak

Kdyby rybičky neměly v akváriu tu trubku co jim tam dělá bublinky, tak by umřely?

Doplňuji:
Sem si říkal, jak to asi dělají ryby v rybníku, jestli jim to tam taky někdo chodí foukat…

Nejlepší odpověď
gecco

Jak které rybičky…
Některé jsou schopny dýchat vzdušný kyslík, takže ty by přežily…
😉
Např. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/La­byrintky

Další odpovědi
setapouch

Ne nutne, ale mohly by trpet nedostatkem kysliku. Ale uplne bez kysliku opravdu zahynou, take ho potrebuji k zivotu.

Jinak ta trubka primarne neovzdusuje vodu, ale je soucasti filtracniho zarizeni. Vzduch primarne dodavaji rostliny a vzduchovaci kamen.

Mapel

Trubička sama nic neudělá. Musí být napojena na vzduchovadlo. Jiná se rybičky udusí. A rybník je trošku jiná věc a okysličení se provádí přírodně nebo uměle. Rybník má dva přepady a jeden slouží k okysličování vody pro další rabník. Na přítocích jsou přírodní okysličovadla a v zimě musí rybáři prosekávat led a uměle okysličovat vodu. Takže opravdu jim tam chodí rybáři foukat.

marci1

Některé si dokáží poradit samy a nepotřebují vodu v akváriu okysličovat. Mám bojovnici pestrou a v pohodě. Vyplave sem tam nad hladinu a dýchá kyslík ve vzduchu. 🙂

anonym

V přírodě to zařizují vodopády, víry, přitékající a odtékající voda, zvířata, klima, zemní aktivita, rostliny, … Pročež to v přírodě funguje obdobně.

anonym

Jen kroutím hlavou nad tím,co dokážeš zplodit za vejžmoly a nedokážeš si to sám najít na netu.

bolak

Tak dej pozor ať si jí neukroutíš..