Kdyby někoho z vyšších napadlo rozdělit ČR na Čechy a Moravu, jak byste reagovali?

Nejlepší odpověď
cliwe

Bela bech hrdá na náš moravské stát :D Tož tak.

Další odpovědi
anonym

To je taková ´blbost´, že ani ty naše „vyšší“ to nenapadne…
Napadá to některé ´nižší´, kteří by se chtěli stát ´vyššími´ – ale naštěstí nemají dost podporovatelů.
😉

Sůwa

Ono to stále někoho napadá, jen nejspíš nejsou dost vysoko postavení. Mně osobně by to bylo jedno, je mi tu v Čechách moc dobře. 🙂

anonym

Nemohli bychom reagovat nijak, zrovna tak jako v případě odtržení Slovenska.
Také jsme NEMOHLI NIC DĚLAT a nikoho nezajímalo, že většina lidí je proti.

Lamalam

Udiveně.

marci1

Tož děcka, to bysme si poplakale ! 🙂

Kelt

Na rozhodnutí z vyšších míst platí pro občany této země výrok J. Cimrmana.
Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme vést proti tomu spory, ale to je asi tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Funna

otevřeli flašu vína a oslavili to…
Doplňuji:
teda já spíš slivovice…a to ji normálně nepiju .-)

zjentek

Kdyby to šlo rozdělit na Prahu a ten zbytek, tak bych to bral ..klidně bych položil život za to, odervat se od všech těch pyšných, egoistických exhibicionistů, kteří se jako náplava nanesli a jako nákaza kumulovali na jediném hostiteli a svými neodolatelnými vlastnostmi jej před světem povýšili na město přesně takové, jakou vizitku dnes má. A protože osádka tohoto místa se stala resistentní vůči všem dostupným desinfekčním prostředkům a nereaguje ani na imunitní systém zbytku budoucí České Moravy, oddělení tohoto nádoru (bez možnosti přesídlení) by bylo řešením. Mohli bychom se nechat inspirovat nedalekým hradem a přejmenovat toto místo uprostřed této budoucí České Moravy příhodně na Zmr.ov, který by časem sloužil slušným obyvatelům České Moravy jako muzejní stát, kde by se na pas s vízem mohli kdykoli zajet podívat, jak dopadnou, když nebudou krotit svůj chtíč a nenažranost :o

Reezo

Bylo by mi to jedno.Pokud by to chtěli, tak bych jim to dopřál.

mojitek

tak malinká země už by neměla být dělena.Ale jak znám moraváky,tak většina by jásala.A za pár let by se chtěli rozdělit na jižní a severní,pak by se chtěli trhnout i kraje… bylo by to veselý :D

Hamon

Anektovali bychom Cechy.

Nuk nuk

Pravděpodobně bych si dlouho ťukala na čelo.

Reezo

Gratuluji Zjentek právě jste se korunoval mezi nás Pražany. do skupiny pyšných, egoistických exhibicionistů. Uvědomte si prosím, že nejde rozdělovat lidi na oblasti kde žijí, ale na to co to je za lidi. Nejspíš máte nějakou příhodu, která se váže k Praze a kvůli tomu máte špatný názor na nevinné lidi. Navíc spousta moraváků utíká do Prahy za prací. Já osobně dělím lidi podle jejich činů…

anonym

Reezo
Mám také s Pražákama špatné zkušenosti.Moji rodiče bydlí na menším městečku a hodně lidí tam má zahradu, takže občas je potřeba spálit listí nebo starou trávu, takže někdy někdo ze sousedů něco pálí a nikomu ze starousedlíků to NIKDY nevadilo.Jenže pak v jednom baráku zemřeli majitelé, děti to prodali pražákům a už je zle.Oni si stále stěžují, že jim okolo sousedi něco pálí.Ale že oni když přijedou, tak celou sobotu či neděli tam bručí sekačka nebo něco jiného, tak na to mají jedinou odpověď: „A kdy to máme udělat když tady přes týden nejsme?“
To je jeden příklad. Další.K těm pražákům ještě přijela návštěva a zapadli s autem ve sněhu.Otec jim pomáhal se vyhrabat a ještě jim půjčil řetězy na cestu (zrovna napadlo hodně sněhu).Myslíte, že mu je vrátili?Stále se vymlovali, že je zapomněli doma a pak už se před otcem i zapírali.
Já jsem zase jednou zastavil pražákovi na pomoc s autem.Nešlo to opravit (to bylo ze začátku devadesátých let) a vzal jsem ho do vleku na moje lano (svoje neměl).Neuměl na laně jezdit takže ho po pár kilometrech přetrhl.Dával jsem mu adresu, on že mě koupí a pošle jiné.Do dneška ho mám vidět.

mojitek

lahny : pražáků je ale přes 1 milion. Máte špatné zkušenosti s ---pražáky---? Nebo jen se špatnými 3 lidmi kteří bydlí v Praze? To je totiž dost podstatný rozdíl.Jinak na j.moravu jezdím už hodně dlouho a vím co se kde říká,je to takový sport moravanů hanit pražáky.Moravákovi jsem půjčil x tisíc-před x lety---nevrátil ani jedinou korunu.Pražákovi jsem půjčil a vrátil. Takže to asi nebude o místě ale spíš o lidech.....NE???

anonym

mojitek
Pokud odhlédnu odmých zkušeností z pražáky, tak ale jediný a nepřekonaný fakt je ten, že všechno zlo pochází z Prahy.Ať už to byl r.1948 kdy statisíce pražanůbylo na Staroměstském náměstí (myslíte, že lidi z vesnic měli čas jet do Prahy a tleskat Gottwaldovi) tak v r.1989 kdy opět statisíce Pražanů tleskalo Havlovi (opět, kolik vesničanů bylo tenkrát v Praze na všech demonstracích?)­.A které město nestále volilo ODS a v neposlední řadě i Schwarzenberga?
Myslíte, že lidi z vesnic tleskají tomu jak je rozkrádána naše republika? To jenom Pražáci si pochvalují, jak se mají dobře, zbytek republiky skřípe zuby.

mojitek

„všechno zlo pochází z Prahy“ ..tak to je opravdu usměvný poznatek :D .Lahny : co se pana Gottwalda týče,tak tam byli lidi z celé republiky.A co se týče roku 89,tak to jsem působil (musel jsem působit)čirou náhodou v Brně,takže tu revoluci od počátku až …jsem zažíval tam. Takže vím jaká byla nálada,koho lidi chtěli volit (a koho pak taky zvolili).Jinak co se týče obyčejných lidí žijících v Praze,tak znám jen hrstku lidí kteří volili ODS a pak Schwarzenberga­.Totiž 70 % obyčejných lidí volilo úplně jinak orientovanou stranu.A kupodivu převážná většina mých známých z j.moravy volilo ODS. Navíc v Praze žije tolik lidí kteří se sem přistěhovali-zbohatlíci,rádoby podnikatelé a kdovíjaká verbež a tvrdí o sobě že jsou pražáci -prdlajs,nejsou to pražáci a ani jimi nikdy nebudou. A rozhodně pražáci si nepochvalují „jak se mají dobře“.Obyčejný poctivě pracující člověk to ani tvrdit tady nemůže.Práce tu je mnohem víc než někde na vesnici,ale to je tím že z vesnic ,malých měst hodně lidí ,podnikatelů odchází,tak není divu že tam nejsou pracovní příležitosti.A kam jdou lidi odtamtud za prací?No do Prahy,a jsou schopný dělat za minimum a ještě k tomu na černo

Sůwa

Víš tak jistě, že se skutečně jednalo o Pražáky? Ono totiž když se zeptáš deseti „Pražáků“ kde se narodili, tak ten skutečný bude jeden a to ještě ne vždycky. Jak se říká „poturčenec horší Turka“. Svádět všechno na Pražáky je dost jednoduché a taky trošku podlé…