bolak

Kdyby někdo jedl půl kila cukru denně, odrazilo by se to nějak na jeho zdraví?

Mohl by si tím odrovnat slinivku nebo nějaký orgán trávícího ústrojí?

Odpovědi
Tom20

Řekl bych že těžko,protože toho půl kila musí být i v normálních potravinách,které sníme denně.

huxa

Tom20-něco jiného je cukr a něco jiného sacharidy, také něco jiného cukr jednoduchý (klasický náš cukr) a cukry složité (v pečivu), člověk, který běhá, nebo má jinou aktivitu by měl sníst denně průměrně 200g sacharidů, takže kdyby jich snědl 700g, určitě by se to projevilo. Obezita, cukrovka, určitě i slinivka, pohlavní orgány, určitě i mozek a další orgány.