Lgee

Kdyby na zemi byly všechny podmínky pro život, ale byla by velká jako Jupiter, byl by na ní možný život?

Nemyslím buněčný, ale normální.
Díky.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Ne

V anketě chybí jiná možnost.

Nepovažuji za užitečné spekulovat o tom, co a jak by mohlo nastat, kdyby byly splněny v současnosti nesplnitelné podmínky. Všechno může být jinak..

Kdyby jsou chyby …

Další odpovědi
Lamalam

Ano

Pokud by VŠECHNY podmínky byly STEJNÉ jako na Zemi, tak ano. Jenom bychom měli vzhledem k velikosti planety delší cestování.

hapiky

Ne

Těch věcí proč ne je hafó, už jen ta přitažlivost . Jupiter je plynná planeta. Jediné, čemu by se na Jupiteru dařilo, jsou lidské větry.

luckykubrt

Ano

Pokud by byli na ní podmínky pro život tak určitě ano. Na velikosti planety nezáleží. Myslím, že se uvažovalo i o osídlení Měsíce (popř. Marsu). Ten je pro změnu menší než Země.

zjentek

Ano

Klaproth

Ano

anonym

Ne

Největší kamenná planeta jakou známe (s poetickým jménem BD+20594B) má sotva poloviční průměr neptunu, větší už by se zhroutila sama do sebe obří gravitací, nemohla by být stabilní a rozhodně by neudržela jakýkoliv život při životě. Velikosti Jupiteru mohou existovat jen plynné planety s podstatně menším ukrytým pevným jádrem kde ale vzhledem k extrémním podmínkám existovat život nemůže.

Emefej

Ano

Kepler

Ano

Jen by živí tvorové vypadali jinak. Primárně není nejdůležitější velikost planety, ale gravitace, i když do jisté míry tam souvislost je. Při podstatně vyšší gravitaci by rostlinstvo i živočichové měli nižší a robustnější stavbu a létající tvorové by se nevyvinuli.

Arne1

Ne

život ve formě jak jej známe na Zemi (tedy myslím zvířata a rostliny) tak ne. Při té velikosti planety je pravděpodobná mnohem větší přitažlivost, která by hodně ovlivnila živé tvory.
Tím není řečeno, že by tam nemohl existovat život trochu jiný než jsme my zvyklí.

Lamalam

hapiky> proč sem pleteš přitažlivost a plynnou planetu. V zadání je jasně napsáno, že všechny podmínky budou stejné jako na Zemi.

Rokio

Čím je planeta větší, tím má vyšší přitažlivost. Tím pádem nemůžou na ní být stejné podmínky jako na Zemi.

Mc Merkurion

Rokio a ostaní: … jak píše Lamalam, přečtěte si pořádně zadání, „vše má být stejný“ …

Lamalam

Rokio – cos měl s fyziky? Přitažlivost je záležitostí pouze hmotnosti! S velikostí tělesa nemá nic společného.

Lamalam

Stydím se za překlep, pochopitelně jsem se chtěla zeptat „cos měl Z fyziky“