Avatar uživatele
Zlatý

Kdyby mě zaměstnavatelé zaměstnali BEZ ZBYTEČNÝCH OBSTRUKCÍ, tak by tu nebyla logicky otázka...

To, že nemám některé osobnostní předpoklaady V ŽADNÉM PŘÍPADĚ NEZNAMENÁ, že NEZVLÁDNU ODBORNOU ČÁST PRÁCE !!!

Na žádném pohovoru NIKOHO NEZAJÍMALO CO MÁM v HLAVĚ a CO UMÍM.

TAK NEHÁZEJTE VINU NA MĚ.

Na zaměstnání musí být DVA, když druhý nechce tak je PROBLÉM.

JÁ bych byl pro RAZANTNÍ zpřísnění zákoníku práce a zákona o zaměstnanosti, aby nebyl pro uchazeče o zaměstnání problém sehnat místo a nemusel řešit zbytečné problémy.

(stačilo kliknout myší na tlačítko "Chci u Vás pracovat" na webové stránce zaměstnavatele)

To že mě niíkdo nechde dát práci domů není můj problém.

koukněte se do mích papírů z blázince a zjistíte, že by to byl akorát "malér" mě dát do kolektivu, když už ve škole mě pobyt v kolektivu zantelně nesvědčil a měl VLIV na ZHORŠENÍ mého zdravotního stavu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Michale, nerozčiluj se. Ty chceš mermomocí zpřevracet svět . Takových lidí jako Ty jsou určitě tisíce, ale asi jako jeden z mála stále rozvíjíš teorie vycházející ze Tvé individuální potřeby. Uvědom si, že socializmus a s ním související sociální politiku jsme přestali budovat po sametové revoluci. Máme kapitalizmus, funguje zde tržní mechanizmus. V takové společnosti nikoho nezajímá, jaké jsou důvody toho, proč Tě žádný zaměstnavatel nechce. Zaměstnavatelé dělají jenom to, co jim současná legislativa dovoluje. Pokud dnes není zákon na to, aby společnosti zaměstnávaly Michala Koleho, tak to nikdo neudělá dobrovolně jenom z lásky k bližnímu. Zlobíš se a chceš změnu. Jenže to zkus vzít z opačného hlediska, kdybys ty byl zaměstnavatel a určoval si podmínky, zaměstnal bys člověka, u kterého se dají předpokládat problémy? Jsi možná dobrý odborník a Tvé odpovědi jsou opravdu velmi dobré, jenže Tvé zdraví je tak velkým mínusem na trhu práce, že se nemůžeš divit, že nemůžeš práci sehnat. Mohl bys možná získat brigádu na kompletování nějakých součástek, ale i to chce kus štěstí. Nevyšiluj a nekopej kolem sebe, až na pár výjimek Tě tu máme rádi. Jenže pomoct ti neumíme.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Michale, umělá plná zaměstnanost tu už byla za totality a moc se neosvědčila. Myslím, že zrovna ty si nemůžeš moc stěžovat na současný sociální systém, pokud vím tak pobíráš ID a jestli si k němu chceš přivydělat nějakou domácí prací, tak si ji musíš najít nebo tu pracovní příležitost vytvořit.


Avatar uživatele
Zlatý

k vašej sťažnosti (toto nie je žiadna otázka)
Michale, ak máte pocit, že vám potencionálni zamestnávatelia krivdia a váš zdravotný stav nie je prekážkou, dokážte im opak.
Predtým uvážte, či máte podmienky - vaše schopnosti, zdravotný stav, finančná zábezpeka a podobne.
Ak vaša odpoveď na dané otázky je kladná, založte si živnosť a prosperujte, záleží to len na vás a vašej šikovnosti.
Ak sa vám nebude dariť, objektívne - zdôrazňujem slovo ´objektívne´, zhodnoťte príčiny vášho neúspechu.


Avatar uživatele
Pokročilý

Michale, moc dobře vím, jak ti je. Znám to z domova. Můj syn se bojí komunikovat s cizími lidmi. Není hloupý, má jen určité omezení, umí pracovat samostatně s počítačem, ale sehnat práci nemohl. A proč? Protože jsem musela chodit s ním, jinak by za sebe nebyl schopen mluvit a i když si ho pro některou práci i sami vyzkoušeli, odpoěd zněla, že mu to docela jde, ale mají ještě další uchazeče a dají nám vědět. Jaká byla konečná odpověď? To je asi jasné. Takového, který potřebuje maminku nikdo nevezme. Nakonec sehnal práci po známosti u firmy, kde já jsem byla zavedená již od maturity, tedy 30 let. Já jsem pak odešla do důchodu a syn zůstal. Zaměstnavateli se osvědčil a v prostředí se adaptoval a komunikuje. Jen ty začátky. Ach jo. Tak vydrž a zkoušej.


Avatar uživatele
Zlatý

měl bys přestat tady bouřit s takovými otázkami
zamysli se nad sebou

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4949
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2676
Zlatý briketka10 2419
Zlatý annas 2073
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.