Autista

Kdybyste měli možnost řídit se zákonem šaríja, udělali byste to, nebo ne?

Třeba by vám někdo vychrstl kyselinu do obličeje, a vy máte právo udělat mu to též, ale můžete ho potrestat i dle zákona ČR (vězení). Jak by jste se rozhodli?

Kdyby jste měli možnost řídit se zákonem šaríja, udělali by jste to nebo ne?

Zdroj obrázku?

Odpovědi
Rokio

Jiné - odpověď

Pokud by to nebylo tak závažné provinění, stačila by mi pro něj podmínka, účet za léčbu a odškodné.

Jestliže by to bylo horší porušení zákona, tak bych ho nechal jít do vězení plus opět účet za léčení a odškodné.

Drap

Jiné - odpověď

Určitě ne

metro

Nechal bych ho jít do vězení

anonym

Nechal bych ho jít do vězení

princip zub za zub je nesmyslný, v řadě ohledů se ani nedá uplatňovat (třeba u znásilnění, to bys ho jako znásilnil za odměnu a hned dvakrát ? blbost) … systém odnětí svobody na vyměřenou dobu adekvátně míře prohřešku mi připadá rozhodně lepší.