NeedHelp:(

Kdybyste byli vojáky za 2. sv. války, dokázali byste někoho zastřelit?

Dokázali byste někoho zastřelit nebo spíše zavraždit někoho jiného i kdyby třeba byl hodný nebo zlý?
Dokázali byste to přežít že jste například zavraždili 15 mladých vojjáků ve věku 18 let?

Původně
Kdyby jste byli voják za 2.sv ?

Nejlepší odpověď
Kepler

Z vlastní vůle nikdy ne, jednal bych jen na rozkaz a tím se zbavil odpovědnosti. Jinak bych byl sám zastřelen. Taková je otřesná „logika“ války.

Další odpovědi
Drap

Neexistuje odpověď na „co kdyby“. Nikdo z nás neví a nemůže určit, jak by se zachoval v krizové situaci. Ve válkách se bohužel střílí.

Kryšpín

Pokud nebudeš střílet zavraždí tě nepřítel a pakliže budeš bez rozkazu couvat, neb prchat, zastřelí tě tvůj velitel

hapiky

Proč jsou stále někteří zdejší pisatelé alergičtí na slova kdyby, co byste apod. Jsou to jen otázky teoretické, ale kde je psáno, že odpovědi musí být vždy vědecky či jinak prokazatelné?

Quimby

Nevím.

led

Neviete, čo by ste robily v danej situácii. Podľa čoho by ste rozlišovali kto je dobrý a kto zlý, jedine podľa vám dostupných zkreslených informácii… Po vojne je každý generálom, aj ten čo vtedy bol pod perinou schovaný.
Ale terazky som majorom, tak bude po mojom. Ja, major Terazky, rozhodnem, kto je dobrý a kto zlý…

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.