Kdyby hned za vasim mestem , obci ,chteli vybudovat spalovnu komunalniho odpadu a vase obec by kazdy rok ziskala 15 mil.

byli by jste pro , nebo proti. -iv-

Nejlepší odpověď
baghira

Otázka mě přiměla podívat se na internet, kde je nejbližší spalovna. Je to v blízkém městě (18km), loni spáleno 20 tisíc tun, a ten provoz si prakticky nikdo neuvědomuje.

Pocitově proti, ale rozumově pro. Nějak se ten odpad likvidovat musí, a technologicky vyspělá spalovna není až tak velké zlo – jsou mnohem horší způsoby.

Další odpovědi
dědapetr

K tomu se nemohu vyjádřit,my máme spalovnu součástí města je na okraji města v obytné zóně.Je tam stálá kontrola ovzduší a výsledky odpovídají požadavkům na ovzduší.

Doplňuji:
V Brně začala fungovat nejmodernější spalovna v Česku
http://www.mo­ravskehospodar­stvi.cz/clanky/e­nergetika/v-brne-zacala-fungovat-nejmodernejsi-spalovna-v-cesku/

anonym

Daleko důležitější je projevit svůj názor v průběhu schvalovacího řízení a změny územního plánu. Pokud by byly respektovány krajinné, ekologické a technologické aspekty, tak proč ne.
Obávám se, že se tady ještě stále projevuje naše zaslepenost, maloměšťáctví a zaprděnost.
Podívejte se do Rakouska, kde jsou zcela moderní spalovny u mnoha malých měst nebo do Francie, kde jsou malé kompaktní a nenápadné jaderné reaktory na konci sídlišť a tam to prostě už léta berou jako normálka.
Pokud se pod ekologickými hesly na 9 let zablokuje dokončení dálnice, postihuje to právě krajinu a lidi v okolí a prospívá tak leda zviditelnění pseudoekologických fanatiků.
Doplňuji:
Obecně jsou skládky přeplněné, věčně nebude kam odpad ukládat a takhle je z něj alespoň energetický užitek.
Obvykle šetří významný podíl na spotřebě tepla (a někdy i elektřiny) v dané obci.

Ponytail

Asi bych byla pro. Je potřeba vzít rozum do hrsti. Naše společnost produkuje strašně moc odpadu, který se nějak likvidovat musí. Navíc si myslím, nebo v to aspoň doufám, že provoz spaloven je hlídán a kontrolován, a tudíž není důvod k nějaké hysterii.

Berušinka

Proti – zdraví je mi přednější. A i kdyby to vybudovali, tak bych se přestěhovala – zvlášť pokud bych měla děti.

MrGandy

Podle mě se není bát, protože ty spalovny mají už dokonalé filtrovací prostředky …