bolak

Kdyby dinosauři nevyhynli, dotáhnuli by to dál než my?

Myslím inteligenčně, jestli by taky začali zemědělčit, vymysleli internet, volili obamu a tak.

Nejlepší odpověď
fcoop

Těžko,měli času dost.
Vypadá to,že „se usoudilo“,že tudy cesta nevede,tak přilétl kamínek.
Copak dinosauři,ale co my?
V našem případě nemusí něco přilétnout.
Jsme ale na dobré cestě. Co si neuděláš sám,to nemáš.

Další odpovědi
Drap

Zřejmě ne. Bylo jich příliš mnoho různých druhů a neměli potřebné vrozené dispozice.

Hamon

Dostat se inteligenčně dál než člověk, to nedá moc práce.

anonym

Myslím, že ne…
___
Ale je zajímavé, že volbu Obamy spojuješ s „dotažením někam“ (pokud nemyslíš dotažení voličů k urnám)…
___
Hamon: Pro člověky je to – podle jejich (naší) činnosti evidentně fuška…
😉

beer

NE.
Jsou totiž úplně jinou vývojovou větví než savci a jejich vývin je proto omezen.

Zdroj: Systematika vývoje druhů

Questman

Volit Obamu :DDDD
Jinak, určitě jo. Už jen proto, že by měli mnohem více času na vývoj, takže v tuhle chvíli by byli o miliony let evoluce napřed. Buďto by to byli nějací ještěrčí muži (jako Argoniani) nebo ptačí muži, protože ptáci jsou vpodstatě vyšším stádiem plazů ale těžko odhadnout, evoluce by mohla jít různými cestičkami. Každopádně by byli mnohem menší, asi jako my a inteligentní by určitě byli, jen asi jinak než my. Třeba lety do vesmíru by pro ně měly být lepší, zvlášť kdyby si vytvořili nějaký druh vnějšího skeletu, jako třeba želvy. Dnes by třeba už mohli cestovat po jiných galaxiích, protože jejich těla by lépe snášela přetížení. Vývoj dopravních prostředků a strojů by pro ně měl být taky jednodušší, protože, jako studenokrevní živočichové, by nemuseli řešit různé klimatizace a mohli by osidlovat i pouště, bez větších problémů. Zajímavá myšlenka, jestli se toho někdo chytně, tak tu knížku/film/hru si rád přečtu/zkouknu/zah­raju :)
Doplňuji:
chytne -_- :DD

Kelt

Já bych v některých věcech nebyl spokojený, kam to člověk dosáhl. Například kráva ví, kdy má dost a už nejí. Člověk musí mít více než soused, musí jezdit na dovolenou a stejně si nemůže nic vzít, vše tu nechá. Jeden národ vymyslí zbraně, aby ničil a zabíjel příslušníky jiného národa, a to jenom proto, že je tam nějaká strategická surovina například měď, zlato, ropa. Je úspěch nějaká velkolepá stavba, kterou obdivují miliony lidí, když při ní zahynulo mnoho tisíc lidí? To, že člověk létá do kosmu, dostává se na vzdálená místa co nejrychleji a má přístup k nejrůznějším informacím, ho může možná uspokojovat, ale většina lidí na tom nemá zásluhu, jsou to pouze spotřebitelé, kteří využají to, co někdo jiný objevil, vynalezl.
Možná v technice se někam člověk dostal, ale v lidských vztazích asi ne. Je člověk člověku bratrem ve všech případech a situacích? Dinosaurus asi byl dinosaurovi druhem. Zde bylo rozhodující otázka přežití. Mohl bych srovnávat vztah člověka k přírodě, k jiným lidem, k hodnotám? Je se toto změnilo za posledních 100 50 nebo 20 let. Dnes je přítelem ten stát, za deset let to bude nepřítel. Nepovažujme se za pány tvorstva. Možná, jsme to v některém směru dotáhli dále, než by třeba dodáhnuli dinosauři, ale zkusme si představit tvory, kteří to dotáhli technicky i morálně mnohem dále a jsou v tomto desetitisíce let před námi. Třeba bychom na tom byli relativně hůře než dinosáři v porovnání s námi.

atena11

Myslím si že ne ale kdyb yli dinosauři jako je třeba t-rex tak by jsme vyhynuli mi lidé

Questman

fcoop
Jak měli času dost? Měli stejně tolik času, jako my a my jsme v době, kdy oni měli mozek jak karavan a ovládali planetu měřili maximálně pár cenťáku a ožírali kořínky pod zemí :DD