jirka F

Kdyby ďábel existoval, pro co všechno by se mu dalo upsat vlastní duší?

Kdyby ďábel existoval pro co všechno by se mu dalo upsat vlastní duší?

Já bych se asi upsal pro lepší budoucnost.

A co vy pro co byste byly ochotni se upsat vlastní duší.

Je to,asi hypotetická otázka,ale nechám jí otevřenou cca: do 23:59 dnešního dne.

zdroj obrázku:PIXABAY

Nejlepší odpověď
annas

d) mám jinou odpověď

Opět hypotetická otázka. Smlouva se uzavírala v pohádkách, takže se mně netýká.

„Peklo je prázdné, protože ďáblové stále žijí mezi nám.“ Vyslovil W. Shakespeare.

--

"Jak se dostat do pekla? I bez smlouvy. Velice jednoduše. Nemusím ani krást, ani vraždit. Stačí si pěkně myslet, že na všechno stačím sám, že jsem přece až na nějaké maličkosti celkem dobrý člověk, spravedlivý. Boha nepotřebuji.

To je pokrytectví a lež. Bez Boha nikdy spásy nedojdeme. Kdo nebude volat po Božím milosrdenství, neobdrží jej.

Kdo se ještě do pekla dostaně?: Kategorií může být spousta. I ten vrah, který neprosí o Boží odpuštění, protože si to teda zaslouží. To je ale lež a skrytá pýcha, která s falešnou hrdostí nepřijme odpuštění. Nikdo si sám Nebe nezaslouží. Nikdo. Můžeme jej pouze přijmout jako dar. To je naše vysvobození. Nebuďme samospravedliví!"

https://eowyn­.signaly.cz/1212/ne­be-a-peklo-co-to

Z toho plyne, že nikoliv ten, kdo hřeší proti Desaateru či Sedmeru apod., ale ten, kdo nevěří v milost Boha, v to,. že Ježíš nás vykoupil od hříchu tím, že položi za nás svůj život, může skončit v pekle.

--
Jak to vypadá v pekle, se dovíte z Božské komedie od D. Alighieriho,, jaké tresty čekaly hříšníky.a co dělo v Pekle.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-o-dile-pod-nazvem-bozska-komedie

Další odpovědi
Drap

d) mám jinou odpověď

anonym

d) mám jinou odpověď

ano to je skutečně velmi hypotetická otázka.

Kdyby Ďáběl existoval
Kdyby měl potřebu získávat vůbec nějaké duše smluvně
Kdyby duše vůbec přežila smrt člověka
Kdyby onen hypotetický Ďábel byl schopen a ochoten přistoupit na jakoukoliv podmínku kterou stanovím
Kdyby to a kdyby tamto …

… tak pak bych se mu upsal za možnost prožít život na Zemi znovu, protože o žádné peklo ani nebe ani v nejmenším nestojím a ten krátký pobyt na Zemi je široko daleko to nejlepší co zažít dá 🙂

Kepler

d) mám jinou odpověď

Se mnou by ďábel žádnou smlouvu nepodepsal, protože by věděl, že se do pekla dostanu tak jako tak.

Rokio

d) mám jinou odpověď

Chci se dostat po smrti do nebe, tak bych mu svoji duši neupsal.

marci1

d) mám jinou odpověď

Duši k životu nutně potřebuji. Říká se: „Člověk bez duše, život bez smyslu“.
Lidé bez duše se stávají snadnou infiltrací nástrojem sil zla a potenciální hrozbou pro lidi s duší. K duši /Solar plexus/ patří 6 základních orgánů: žlučník, játra, slinivka, slezina, žaludek a nadledvinky. Když duše začne strádat, orgány jeden za druhým začínají vypovídat službu nebo aspoň zhoršují svojí aktivitu.
🙂

jirka F

otázka:uzavřena předčasně z důvodu: více odpovědí už asi nebude.

ivzez

To je v posledních dvou dnech předčasně uzavřená otázka,
na kterou bych Vám byla odpověděla…