bolak

Kdyby člověk užíval nikotin nitrožilně místo kouření, hrozily by mu taky nějaký zdravotní následky?

Doplňuji:
No, nevím jestli jsme si všichni pochopili, ale myslel jsem to tak, jestli kdyby člověk místo toho aby kouřil, užíval nikotin nitrožilně, tak aby mu v krvi putovala stejná dávka jako kdyby kouřil, tak jestli by se tím vyhnul negativním následkům kouření, jako je racek, žloutnutí prstů a tak dále.

Prostě aby mozek dostal svý a koza zůstala celá, chápete..

Nejlepší odpověď
anonym

Takový následek by byla smrt. Nikotin z jedné cigarety aplikovaný intevenózně zabije koně, natož člověka.
Doplňuji:
intravenózně(ni­trožilně)

Další odpovědi
arygnoc

určite.
už dávka nikotínu z tabaku z jedinej cigarety vylúhovanej v soľnom roztoku vody (20 mililitrov) je smrteľná po intravenóznej aplikácii (injekciou do žily).
mimochodom, nikotín sa po smrti veľmi rýchlo rozkladá, takže už niekoľko hodín po smrti nie je možné určiť jeho použitie ako jedu.
Doplňuji:
nedoporučujem skúšať hoci by to išlo, ale dávka by musela byť skutočne skoro homeopatická.
Doma prakticky nepoužiteľné, potrebné laboratórne vybavenie na nie ani tak prípravu a riedenie, ale skôr meranie koncentrácie /asi nejaký spektrometer/ by stálo majland.

Osobne:
nemal by som z toho pichania asi taký pôžitok ako z cigárka.

Pájo

Reakce na doplnění:
Ničilo by to krevní oběh (žilní stěnu) tak jako tak. Navíc není tak jednoduché si něco vpravit (správně a bezpečně) do žil. Pokud by bylo, nebyly by na to školy…

anonym

Proč zrovna hned nitrožilně? Vždyť elektonické cigarety vpraví nikotin do těla klasickou cestou, ale údajně bez dehtu ap. takže hlavně nikotín?

bolak

Jo to já nevim, já myslel že elektronický cigarety jsou jenom plastovej váleček z dvouma diodama a že se to dá připojit i do počítače jako fleška, to tak není?