ven.cik

Kdyby bylo v atmosféře více kyslíku, jak by se nám dýchalo ?

Líp, hůř ?

Nejlepší odpověď
dudu

V dnešní době atmosféra obsahuje asi 21% kyslíku, v éře dinosaurů činil podíl kyslíku téměř 30%. Tehdejším živočichům se sice „lépe nedýchalo“, ovšem podstatně efektivněji probíhala látková výměna, takže většina hovádek dosahovala mimořádné velikosti.
Ale…, díky vyššímu obsahu kyslíku mnohem snadněji vznikaly požáry a hoření bylo daleko intenzivnější.

Další odpovědi
huxa

Stejně, protože bysme si na něj evolucí zvykli. Jestli by se teď změnil byť o pár procent-zemřeli bychom.

pl4toon

Odpověď huxy je veskrze správná. Můžeme jen spekulovat, jak by vypadal organismus, kdybychom dýchali vzduch s vyšší koncentrací kyslíku. Rychlejší metabolismus, dýchací reflex by byl nejspíš pomalejší. Těžko říct.