Drap

Kdyby bylo na vás, aby jste vybrali premiéra ? Koho a proč by jste vybrali ?

Já bych doporučil Alibabu, protože má pouze 40 loupežníků a to by se snad dalo zvládnout
Doplňuji:
Arygonc – takového by jsme asi brali všichni

Nejlepší odpověď
arygnoc

Meno neviem.
Ale viem, čo by som od neho čakal (čo vlastne čakám už dlho):

  • zoštátnenie energetického priemyslu (ako vo Francúzsku, žiadny komunistický výmysel);
  • zoštátnenie resp. štátnu správu bánk, regulácia bánk;
  • zrušenie každej imunity (poslaneckej, politickej, tu lekársky by som nechal);
  • zrušenie akýchkoľvek dotácií politickým stranám a cirkviam;
  • zákaz výkonu akejkoľvek politickej funkcie akémukoľvek straníkovi;
  • zavedenie povinnosti pracovať;
  • zavedenie štátnym zamestnancom osobnej zodpovednosti (od ministra po vrátničku na úrad práce);
  • zaviedol v trestnom práve zásadu 3× a dosť (doživotie bez možnosti prepustenia, povinnosť pracovať pre väzňov, zaviesť nehumanitárne väzenie včítane fyzických trestov, nech si každý rozmyslí, či tam chce), za vraždu automaticky doživotie;
  • na školách by som zaviedol fyzické tresty (nie za znalosti, za chovanie sa);
  • a ešte by ma niečo určite napadlo.

A takého nikoho nepoznám.

Další odpovědi
zzzzz

Ahoj Drape. Nevybavuji si žádnou politickou osobnost, které bych věřila. Takže pokud by si to s Alibobau domluvil, ať kandiduje do PS, tak můj hlas má jistý.

anonym

Slyšela jsem, že bulharský prezident dělá pořádky i ve vládě a snaží se tamnější politickou scénu dát „do pořádku“. Takže já bych nevolila nikoho, já bych rovnou žádala o připojení k Bulharsku.

Kohut57

Po listopadu 1989 to měl být Komárek a byli bychom dnes jinde. Vše zlé nastartovali Klaus s Havlem. Dnes snad profesor Bělohradský, ale rozhodně ne Švejnar či Fischer, když už žid , tak Zdenek Svěrák.