dust8

Kdyby byla „dvojčata“ zničená dne 11. 9. 2001 celá z azbestu, tak by přežilo více lidí?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Obráceně! Kdyby tam nebylo odhadovaných 300 až 400 tun azbestu, nebyli by záchanáři vystavení jeho zdraví škodlivým účinkům a bylo by méně následných úmrtí (uvádí se, že molho jít až o tisíce případů rakoviny).

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Health_effec­ts_arising_from_the_S­eptember_11_at­tacks#Cancer_risk

Další odpovědi
Mc Merkurion

… proč si jako myslíš, že by to k něčemu bylo ??? … kdyby byla tak hluboká jak vysoká, pak ano, a i bez azbestu, ale takto by musel bejt člověk slepej, aby se do nich netrefil …

Martinek :)

je možnost že jo

autacek

Tak je docela možné, že kdyby nebyla částí z azbestu, jejich demolice mohla celá proběhnout již dříve, mnohem ekologičtěji. Na druhou stranu, takhle to spadlo naráz, zase přidanou hodnotou byl důvod pro vyhlášení války terorismu a získání nových ropných zdrojů pod kontrolu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.