Lucule13

kdy znova dostanu měsíčky..dostala jsem to 14–15 září.nevite?

Doplňuji:
a toho 14–15. zaří sem dostala poprvé

Nejlepší odpověď
WeeBear

Normální cyklus je 21–31 dní (je to hodně individuální). Pokud jsi je měla 14.-15.9., tak bys měla pozdější termín a měla je čekat během tohoto, nejpozději přištího týdne.

Pokud jde však o první menstruaci (nebo jedny z prvních menstruací), tak to nemusí být vůbec pravidelné. Pokud jde o první menstruace, tak si zapisuj datumy měsíčků a vypočítej si, kolik dní máš průměrně pauzu, než dostaneš další měsíčky a z toho později odvodíš, kdy máš očekávat další ‚návštěvu‘.
Doplňuji:
Pokud poprvé, tak je to dost individuální, můžeš mít okamžitě pravidelný cyklus, nebo se může stát, že to třeba dostaneš až za dva měsíce. Každopádně zezačátku budeš mít možná nepravidelnou menstruaci, tak to hoď za hlavu, časem se to ustálí.

Další odpovědi
hanulka11

za 28 dní je normální cyklus

Deli

Po prvních měsíčkách by dívku měl vyšetřit prvně gynekolog, tak se k němu zkus objednat a on Ti také podrobněji osvětlí, proč a jak to může být zpočátku nepravidelné. Každopádně si zaveď menstruační kalendář a pokud máš přítele, mysli také na antikoncepci.

Džuls

Mňa to učila mamka počítať takto- 28 dní, plus 4 dni hore – dole. Ale z osobných skúseností ti môžem povedať, že ak si ich mala prvýkrát, tak to ani nemusíš vôbec dostať. Ja si pamätám, že som to prvýkrát dostala v decembri, a potom som ich mala zase až v marci. Neskôr sa to ale upraví ( viac- menej ) 🙂

B♥A♥G

Deli: To vůbec není pravda. Pokud nejsou žádné problémy, mělo by se jít k němu až kolem 15–16 let. Kde jsi na to přišla? :o To žiješ asi v jiné době nebo co :D ;)

B♥A♥G

a navíc, někdo třeba dostane MS v deseti, nebo klidně může i v osmi a to budu chodit ke gyn.? Divné, ne? :D)

kokyn

Ma dcera dostala ´mesičky v 9 let ale za 3 mesice ji bilo 10 let.Myslela jsem že to je začátek jenjeden den ale ne první krat mela tri dni a za tyden se ji znova špinila .Ale vyspiva aj ale je to moc brzo ona chodi do treti třidy Z,S.ale doktorka detsym říkala že je to normalny a ukažde jinsak někdo řika že to aj jak matka to první krat zažila ale u miho pripadu to neplati .