zzzzz

Kdy zdobíte vánoční stromeček?

Já jsem dnes najela na facebook a překvapilo mě, že někteří mí známí už mají doma nazdobený stromeček, dokonce ho neváhali nafotit a dát na FB.

U nás se většinou zdobí až na štědrý den ráno.

Je pravda, že světýlka a adventní věnec, vánoční hvězdu, atd. už máme, ale stromeček by nás do vánoc asi omrzel. Kdy ho zdobíte vy?

Nejlepší odpověď
brillant

24.12. dopoledne

Další odpovědi
anonym

24. 12 – ráno 🙂

Mapel

Večer 23.12.

martin14

23.12

Dan4815

Na Štědrý den ráno…

Huck Finn

My 23. 12. během dne nebo večer. Takže můžeš udělat z těchhle časů průměr a ozdobit to v noci 😁 Myslím, že 23.-24. 12. je optimální, ale je to na tradici každé rodiny.

Rocker

23.večer

Drap

Vždy 24 ráno

manon

23. 12. večer :)

pizlicka

nezdobííím,nek­mitááám,nener­vuji se,lebedííím si,vegetííím,nebo si jdu zabehat,a vecer koukam na televizi,nebo jdu ven,na horkou cokoladu.ajen sleduji ostatni,jak si honí tlapky:-)jinak ty tzv.vanoce mam kazdy mesic.kazdy mesic dostanu nejaky darecek.ted to byly nausnicky z bileho zlata.pred mesicem flisova mikina.

ReHu

Mamka ho už má nazdobený a večer si s ním svítí.
Já ho zdobím 24. dopoledne, nejdříve 23. večer 🙂

Katusa

Jeden úplně maličký v rámci předvánoční výzdoby už během adventu, opravdový vánoční stromeček na štědrý den ráno

Damiana

Když jsem byla malá, vždycky jsme ho zdobili 24. – dopoledne. Děsně mě to štvalo, protože jsem ho milovala a líbily se mi ty svíčičky, bonbónky a ozdoby – každej pes, jiná ves. Zapřísahala jsem se, že až budu velká, budu ho mít celý rok! No… Trochu jsem si to časem rozmyslela, ale přesto jsem podlehla a s nástupem adventu už stál – naparáděný, přesně podle poslední módy – u nás v obýváku. Další rok byl na balkóně, kde dělal příjemnou dekoraci a obdivovalo ho i zpřízněné ptactvo. Rok se s rokem sešel a doma máme sice nějakou tu vánoční výzdobu – lehce svítící, „zledovatělý“ balkón, který intimně osvětluje celou místnost, ale nádherně nazdobený stromek čeká až u nás v Mariánkách, kam tradičně jezdíme na svátky.
Ale ten nejhezčí stejně vždycky má moje maminka, která ho zdobí úplně stejně, jako ho zdobil taťka – nezapomenutelnépě chaoticky – jako když jsem byla malá. Jsou tam pořád ty různobarevné a různotvaré figurky, ozdoby, které jsem jako dítě vytvořila, nějaké, které měly v dětství i moji rodiče, pestrobarevné lamety…nádhera…:-)

ReHu

pizlicka – vánoce přece nejsou jen o dárcích

pizlicka

jsou to uudajne svatky vericich,a slavi je i neverici.nejsem pokrytec.a mimoto,ja jako verici je neslavim z duvodu,ze jsou za prve zalozene na komerci,a za druhe puvod techto udajnych svatku neni krestansky,ale pohansky.a to je fakt,proti kteremu nemuzes namitnout nic i ty.cti vice zpravy a dozvis se pravy puvod onech tzv.vanoc.je to me smysleni,odpovedela jsem na otazku,nikomu to necpu,tak si pripominky nech.