Chase

Kdy začít platit zdrav./soc. pojištění?

Pokud si obnovím živnost ještě teď do konce měsíce, případně hned na začátku příštího měsíce, budu muset zdrav. a soc. pojištění zaplatit hned nebo ho budu platit až další měsíc tj. zdrav. do 8.srpna a soc do 20.srpna?

Odpovědi
autacek

Platit musíš za každý měsíc ve kterém trvala živnost, byť jen po část měsíce. Splatné je to nejpozději vždy následující měsíc v termínech jak píšeš.

Hlada

Sociální a zdravotní pojištění se platí se zpožděním, t.j. za předchozí měsíc.