Avatar uživatele
df

Kdy začít opět posilovat?

Začal jsem posilovat a po cvičení mě boleli asi 3–4 dny svaly. Kdy můžu opět začít?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 620 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Hmm, dostals tzv. „svalovou horečku“, to je běžné, když začínáš a dáš si příliš velkou zátěž.
NWM jak dnes, ale když jsem byl mladý, tak se za zásadní považovalo dostat ze svalů produkty metabolizace kys. mléčné. Tudíž žádné silové cviky jednak (za ideální se považovalo intenzivní plavání), ale aerobní s přirozenou zátěží (jen vlastní tělo), abys podpořil regeneraci. Zůstat jen dřepět a čekat „až to přejde“ je ŠPATNÝ přístup (regenerace bude MNOHEM pomalejší)! Tak hybaj zvedni zadek! ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Právě když TO bolí! (;

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Pocit bolesti svalov spojený s únavou je sprievodný jav silového cvičenia. Až poľaví, môžete cvičiť ďalej.
Svojho času mi ľudia z baletu povedali, „ak necítiš bolesť a únavu po tréningu, cvičenie nebolo dokonalé,“

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
xBarborax

Je toho víc co se mohlo stát. Svalová horečka, nerozcvičil ses, natáhl sis sval nebo sis dal prostě víc do těla :) Je třeba to nepřehánět těch faktorů může být více. Každopádně mohu doporučit nějakej ten kreatin, kterej ti pomůže s regenerací svalů např. tady https://www.ac­tifit.cz/krea­tin/

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví