df

Kdy začít opět posilovat?

Začal jsem posilovat a po cvičení mě boleli asi 3–4 dny svaly. Kdy můžu opět začít?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Hmm, dostals tzv. „svalovou horečku“, to je běžné, když začínáš a dáš si příliš velkou zátěž.
NWM jak dnes, ale když jsem byl mladý, tak se za zásadní považovalo dostat ze svalů produkty metabolizace kys. mléčné. Tudíž žádné silové cviky jednak (za ideální se považovalo intenzivní plavání), ale aerobní s přirozenou zátěží (jen vlastní tělo), abys podpořil regeneraci. Zůstat jen dřepět a čekat „až to přejde“ je ŠPATNÝ přístup (regenerace bude MNOHEM pomalejší)! Tak hybaj zvedni zadek! ;) :)

Další odpovědi
zjentek

Právě když TO bolí! (;

led

Pocit bolesti svalov spojený s únavou je sprievodný jav silového cvičenia. Až poľaví, môžete cvičiť ďalej.
Svojho času mi ľudia z baletu povedali, „ak necítiš bolesť a únavu po tréningu, cvičenie nebolo dokonalé,“

xBarborax

Je toho víc co se mohlo stát. Svalová horečka, nerozcvičil ses, natáhl sis sval nebo sis dal prostě víc do těla :) Je třeba to nepřehánět těch faktorů může být více. Každopádně mohu doporučit nějakej ten kreatin, kterej ti pomůže s regenerací svalů např. tady https://www.ac­tifit.cz/krea­tin/