mosoj

Kdy začíná život jedince ?

  1. Oplodněním vajíčka, kdy vznikne buňka.
  2. Vznikem lidského genomu jedince, který vzniká až od útvaru 8 buňek.
  3. Nebo vznikem lidského vědomí v 28. dnu těhotenství.

Nejlepší odpověď
annas

Ad ovo – tedy ad 1.

Nedávno jsem narazila na článek, který se týká i vaší otázky.

V současné době je v České republice vedena diskuse o tom, kdy začíná existovat člověk jako jedinec – zda v okamžiku vzniku oplozeného vajíčka (v odborné mluvě „vejce“), nebo po uplynutí určité doby od této chvíle, během které je zárodek (embryo) v jakési „přípravné fázi“ a nelze určit, zda má či nemá atributy samostatné lidské bytosti.

Dospěli k závěru , že lidská bytost začíná svou existenci oplozením vajíčka, kdy vzniká neopakovatelná kombinace genů, která obsahuje všechny informace potřebné, ale i plně dostačující, pro fyzickou existenci, vývoj a všechny funkční vlastnosti nového jedince. Od počátku je nové individuum nositelem svých jedinečných vlastností (antigenní struktura, pohlaví, krevní skupina, ale i barva oči, vlasů, typ postavy atd.), které se nemění ani v průběhu vývoje in utero (v děloze), ani po narození. Vývojové změny a postupné „dozrávání“ některých rysů (např. růst, proměna hlasu, či postupný rozvoj pigmentace, apod.) přitom nelze považovat za důkaz vlivu vnějších podmínek.

Odkaz jsem měla uložený, takže jsem snadno našla.

http://www.pro­life.cz/?a=35&id­=126

Další odpovědi
marci1

Stále diskutovaná otázka. Od padesátých let nám tvrdí embryologie, že život jedince začíná oplodněním vajíčka. Každý má na toto téma jiný názor.

Drap

Je to filozofiocká otazka. Podle současného poznání nelze jednoznačně správně odpovědět. Podle mne začíná život narozením.

Braník

Můj názor je ten,že život jedince začíná při oplodnění vajíčka u ženy spermatem muže.Během těhotenství plod stále žije v těle matky až do doby než se podívá na tento svět.

Klára K.

Podle mě je to v době, kdy se chlapcům vytvoří spermie – jsou to v podstatě také živí tvorové. Spermie žije, a jenom čeká na okamžik, kdy se může probojovat do valíčka a tam se „převtělit“ do embrya.

dala.dala

Existuje i jednoznačná odpověď: Život začíná, když jsou děti z domu a pes chcípne!