Smackdown

Kdy začíná a kdy končí sezona hub?

Kdy začít chodit na houby a kdy už na houby nechodit.

Nejlepší odpověď
Alesh

houby rostou celý rok

Další odpovědi
Drap

Sezona hub žádná neni. Celý rok rostou nějaké houby. Někdy více někdy méně. Třeba taková dřevomorka roste po celý rok bez přestání.

Kepler

Dají se najít nějaké jarní houby, třeba májovky. V létě přibývají další, už hřibovité, třeba praváci. Pro mě ale sezóna začíná až v září a chodím i v říjnu na suchohřiby, jedny z nejchutnějších hub. Pokud nepřijdou mrazy, taky jsem nacházel sucháče a václavky ještě v listopadu, ale to už je spíš výjimka.