Kdy začaly vycházet noviny v barvě?

Doplňuji:
a v ČR, přesněji ČSSR?

Nejlepší odpověď
annas

Dne 25.prosince 1855 Illustrated London News obsahovala první barevné fotografi vytištěné v anglických novinách.

Read more: http://wiki.an­swers.com/Q/When_­was_the_first_co­lor_newspaper_prin­ted#ixzz2Xn3u0t2Z

První noviny vytištěné barevně – podrobnosti

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.historyofinfor­mation.com/ex­panded.php%3Fid%3D­3633&prev=/se­arch%3Fq%3Dthe­%2Bfirst%2Bnew­spaper%2Bin%2Bc­olor%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3DLaI%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Drcs

Doplňuji:
Doplňuji počátky českého barevného tisku novin v ČR.

V roce 1995 se mohl pochlubit barvou jen bulvární Blesk. Deníky s výjimkou Blesku však byly stále černobílé, přesněji řečeno dvoubarevné. Vyřešilo se to vytvořením víkendových příloh. První barevný Magazín Lidových novin spatřil světlo světa v říjnu 1996. O rok později, v září 1997, také víkendová příloha MF Dnes začíná vycházet v barvě. Ostatní deníky tento příklad brzy následovaly.

Na podzim 1997 přichází s novým barevným designem novin deník Hospodářské noviny. O rok později se v barevném šatě představuje Večerník Praha. Přechod českých deníků na barvu završilo jaro 2001, kdy jak Lidové noviny, tak MF Dnes začaly vycházet barevně, u MF Dnes navíc v přehlednější „sešitové“ úpravě jednotlivých sekcí. Počet stran se u některých deníků za posledních let téměř zdvojnásobil, totéž se však týká i jejich ceny.

Česká média 1995–2005 – léta technického pokroku a zrání – pdf