Jahoda

Kdy začalo vykládání karet? Nechali jste si někdy karty vyložit?

Nejlepší odpověď
iceT

Jednou před lety jsem spíš ze zvědavosti zašla ke kartářce,byla to velice příjemná paní.Ale vzhledem k tomu,že na takové věci moc nevěřím,tak se mi nic z předpovědi nesplnilo.

Další odpovědi
hanulka11

TAROT Vznik se připisuje Egypťanům a jejich vyspělé kultuře jak v oblasti duchovních věd, tak také v technice výroby papíru z papyrusu. Židé, starobylý národ, který vyznává nejstarší monoteistické náboženství – JUDAISMUS, při odchodu z Egypta kolem roku 1230 př. n. l odkud je vyvedl Mojžíš, vzali karty sebou, do země zaslíbené Kanaán ,oblast označovaná jako Přední východ, dnes se zde nalézá část Sýrie, Libanonu, Palestiny a Izrael, odsud je do Evropy poté přinesli ze svých výprav křižáci. Dlouho zůstával pouze u vyvolených jedinců, převážně bohatých nebo vládnoucích. Vznik knihtisku v 14. – 15. století umožnil později větší rozšíření těchto karet. Výklad karet se začal pomalu dostávat do rukou prostému lidu
Karty jsem si nikdy nenechala vyložit, neláká mě to.Co se má stát se stane .

Zdroj: http://www.pz-aldebaran-proroctvi.com/ves­teni/historie-vesteni.html

bohunka1

Karty jsem si nechala vyložit a světe div se, vyplnilo se to. Ale vždy záleží jen na nás jakou cestou se vydáme, vždycky totiž máme na výběr.

Terryle

Karty si vykládám sama, ale neberu to jako věštění, ale jako způsob, jak si utřídit myšlenky a jak se na věci podívat z jinýho úhlu pohledu a v souvislostech. Ale že bych věřila výkladu, kterej mi udělá někdo jinej… to spíš ne. Budou asi výjimečně nadaní lidi, kteří to umí, ale nebudou jich stovky… Ony kartářky a kartáři moc dobře ví, jak věci říct tak, aby se s největší pravděpodobností splnily… a další věc je, že když vám někdko něco vyvěští a vy tomu uvěříte, snáz tomu pak „půjdete naproti“ a můžete způsobit, že se to fakt stane.
Zajímavý je, že podle některejch teorií moderní kvantový fyziky je možný, že pokud se člověk soustředí, tak se jeho rozpoložení a jeho situace v těch kartách fakt odrazí… ale to už je jiná věc a je to čistě jen teorie.