Rokio

Kdy začal pravěk? Byl od počátku Země, od začátku čtvrtohor, od doby, kdy vznikl rod homo, nebo jindy?

zdroj obrázku: pixabay.com – InspiredImages

Odpovědi
led

jiná odpověď

Pravek, podľa môjho názoru, môžme nazvať obdobie predhistorické, do toho spadajú aj vaši neadretálci a cromagnonci, až po obdobie staroveku.
toto obdobie nie je rozložené rovnomerne po celej Zemi.
napríklad antický starovek (ktorý je akýsi míľnikom dejín) už bol v oblasti Stredozemného mora, ale kdesi na Sibíri, oblasti Kanadsko-Amerických jazier bol ešte pravek a v Mexiku sa začali objavovať prvé kamenné stavby