annas

Kdy vznikly první snáře?

Můžeme své sny ovládat?

Nejlepší odpověď
poa.li

Poslední dobou se mi sny ovládat daří. Před usnutím si řeknu, o které záležitosti chci, aby mi sen něco naznačil a nezřídka se to podaří. Pak je však na mě, jak si sen vyložím… Taky jsem si je začal zapisovat. S odstupem času je to dost zajímavé čtení..

Další odpovědi
vagra

Sen se již zdál v životě každému z nás. Za účelem vyložení jeho významů pak vzniklo i mnoho knih, kterým se podle jejich obsahu začalo říkat prostě snáře.
Z nich pak ty nejstarší vůbec dochované nenesou navíc ani trošku známé historické datum. Proto se také dnes neví, kdy první snář na světě vznikl.
Sny patří odedávna v existenci lidského rodu mezi ty nejnevysvětli­telnější záhady lidské duše.
Naše vědomí v té době ztrácí schopnost sebekontroly Dějovou osnovu snů tvoří však vždy naším podvědomím z vnějšku přijímané podněty. Tím si však jen částečné můžeme vysvětlit původ a zdroj inspirace snu.
Já si sny nepamatuji,takže nevím,jestli je dovedu ovládat.

Zdroj: upraveno z-http://www.snar­.atlasweb.cz/

Tata

Snáře, tak jak je známe dnes, se rozšířili spolu s tiském. Předtím byli přepisováni mnichy, ale jejich prvopočátek je v ústním podání stejně jako pranostiky a pověry. Výklad snů byl jedním nejdůležitějších úkonů šamana. Nejdříve svých po snědení nějakých látek vyvolávajících halucinace. Později za úplatu vykládal sny i ostatním lidem. Dlouhým pozorováním se také ustálilo co který jev ze sna znamená v normálním životě. Letitým zkoušením a pilováním se snáře dostali do dnešní podoby.
Kdyby jsme byli schopni své sny ovládat, nikdy by nemohli vzniknout snáře, okamžitě by zmizelo ono tajemno, že nám někdo (osud nebo naši předci) ve snu naznačuje jak se máme v životě zachovat v určité situaci aby se úspěšně vyvinula v náš prospěch.Jediné co ovlivňuje naše sny, je v jakém psychickém stavu jdeme spát.

annas

Vagro, Váš odkaz nejde otevřít.