J_Dan

Kdy vznikl měsíc?

Doplňuji:
Myslím tím datum například vesmír vnikl před 13, 7 miliardami let

Nejlepší odpověď
Drap

Který myslíš ? Tento vznikl před jedenácti dny.

Další odpovědi
TheMyss

Kdysi jedna planeta narazila do země (Myslím, že se jmenovala Thea). Naklonila naší zemi (roční období) a taky se od země utrhl obrovský kus země… a tak pravděpodobně vznikl Měsíc. Vědci to poznali podle toho, že na měsíci byla odpovídající zemina, která by se uvolnila při nárazu tělesa jako je ta planeta…

mosoj

Vzhledem k tomu že se ptáš na měsíc a ne Měsíc souhlasím s Drapem.

MK44

Lidé, kteří o sobě tvrdí, že tomu rozumějí, udávají 4,5 miliardy let (podle teorie srážky Země s jinou planetou). Nepřepočítával jsem to po nich… 😉

marci1

Zajímavá je teorie „Velkého impaktu“. Začátek původu měsíce by se tak datoval před více než 4,533 miliardami let.
Viz : http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Te­orie_velk%C3%A9ho_im­paktu