Iceman88

Kdy vyřídit nový občanský průkaz?

Tak 15.7.2019 mi končí občanský průkaz. Stačí, když si tu občanku vyřídím 3. července? Občanský průkaz mám už od 15.7.2009, tedy 10 let už. Vyřizoval jsem to poblíž mého trvalého bydliště. Ale teď vím, že si tu občanku můžu vyřídit už kdekoliv, takže si ji vyřídím v Uherském Hradišti. Prostě na té fotce vypadám hrozně, mám tam dlouhé vlasy po ramena a vůbec mi to nepasuje. Je už to stará fotka. Teď 21. května jsem se střihal na krátko, takže mi to pasovat bude.

Co všechno si mám vzít sebou? Stačí jen starý občanský průkaz, ne? A starý občanský průkaz se tam nechává? Když tak díky za rady.

Nejlepší odpověď
annas

Přečtěte si informace, které se týkají vyřízení OP. Najdete, co je k vydání třeba.

Jenže standardní žádost se poddává 30 dní před ukončením platnosti OP.

Jinak zrychlené vydání je do 5 dnů za vyšší poplatek.

Lhůtu podle toho, co jste napsal, překročíte. Snad byste mohl napravit, pokud byste šel na úřad hned. Možná by vám 3 dny tolerovali.

Ale to je v pravomoci úřadu,.

Jaké doklady je třeba předložit.

https://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/30121-nova-obcanka-rychle-a-bez-problemu/