Weirdquestio

Kdy vyhazujete vánoční stromek?

Slyšel jsem že některé rodiny v bývalém SSSR si ho nechávaly až do jara, tak by mě zajímalo zda se to děje i dnes.
Nebo zda ho někdo nevyhodí v průběhu novoročních oslav.

Snad jsem vybral dobré časové rozestupy.

Odpovědi
Jiří Bohumil

většinou 6.1. – na „Tři krále“.

Drap

Špatně vytvořená anketa.Chybí jiná možnost. Každý rok vyhazuji v jinou dobu. Většinou na konci ledna, nebo tak v polovině února. Letos ještě stále stojí.

Smackdown

nemám stromek / mám umělý

brillant

nemám stromek / mám umělý

Kepler

Souhlasím s Bohumilem, na Tři krále. Myslím, že to i patří k tradici.

aliendrone

nemám stromek / mám umělý

Kdysi jsem ho vyhazoval v průběhu ledna (záleželo na tom, jak byl čas), ale dnes se tím nezatěžuji (strojením stromku a tudíž i vyhazováním) – je to zbytečná a HNUSNÁ práce. (nevím proč, ale vždy mi to odstrojování připadalo depresivní)

Co se týká vánoční výzdoby, tak např. ségra před svátky nalepí na okna (skla) takové ty sundavací samolepky – vločky, sobi aj. a ty jí tam vydrží téměř do velikonoc, kdy v rámci mytí oken je plynule nahradí vajíčky, zajíčky aj. blbostmi. (ty jí vydrží do léta! ;) :D :D) Tudíž mne nějaký stromek do jara někde v Rusku NEMŮŽE překvapit! ;) :D :D

zjentek

nemám stromek / mám umělý

Zdánlivě to bude vypadat, že má odpověď není předmětem otázky ;), ale…

Můj osobní dojem je takový- vánoční stromek navozuje jakýsi laskavý pocit pohody, zvláště pak u dětí a senzitivních lidí. Rodiče se v období Vánoc obdarovávají a jsou na sebe něžní. To se z pohledu dítěte jen tak běžně nevidí. Proto se děti a citliví lidé snaží udržet si pohled na stromek co nejdéle. Jsou totiž jednoduše šťasťni- nekonečný pocit pohody a lásky.
Ale právě tímto se ona emoce záhy vytrácí- ty ošklivé „okurkové“ měsíce hned z kraje nového roku se stromkem v obýváku nakonec podnikatelské rodině zoškliví i stromek samotný a některé děti si z toho do dospělosti přinesou traumatickou vzpomínku a to právě na stromek! Viníkem nebude táta, kterému se v podnikání nedařilo více, ani máma, která ho za to neměla ráda… strašákem bude stromek! Cokoli zlého se přihodí při stromečku, už navždy zůstane při stromečku! Čili zvláště „stromečkový události“ děti mnohonásobně více otupí vůči lásce a stávají se tak vůči emocím všeobecně mnohem odolnějšími, neřku-li tupci.

A tak chlapi samorosti, kteří nechtějí jitřit emoce, by vánoční stromek neměli mít vůbec a ženy a děti by jej neměly udržovat nastrojenej příliš dlouho a když už, tak elda v místnosti, kde má tatínek vstup zakázán ;)

anonym

nemám stromek / mám umělý