Král Honza

Kdy vyhasne Slunce?

Odpovědi
marci1

Dá se astronomicky stanovit co nejpřesnější doba, kdy Slunce vyhasne? Na rok, měsíc a den přesně to samozřejmě určit nelze, dokonce ani na stovky či tisíce let. Co astrofyzikální výzkum, to jiný odhad. Obecně platí, že se hvězdy typu Slunce dožívají zhruba 10 miliard let a naše životadárná „stálice“ se nachází přibližně uprostřed své aktivní existence. Pokud zprůměrujeme veškeré dostupné odhady, vyhasne Slunce za 4 miliardy 430 miliónů 800 tisíc let. Nestane se tak ovšem přes noc, bude se jednat o nesmírně dlouhý proces zvětšování objemu, vyhasínání a pomalého kolapsu. Slunce jako supernova totiž nikdy nevybuchne, na to je jeho fyzikálně-chemický potenciál příliš malý.
Zdroj: časopis 21. století, říjen 2013

setapouch

https://www.go­ogle.cz/
→ Kdy vyhasne Slunce?
https://www.go­ogle.cz/#q=Kdy+v­yhasne+Slunce%3F
První odkaz v textu, čtvrtý i bez rozklikávání…
Cca 5 mld let.

Elixír

Dokud okolo slunce je voda, bude svítit. Slunce při změně plazmy se nafoukne a začne přitahovat vodu z vesmíru. To bylo osudným pro desátou planetu a Mars. O tom svědčí potopa světa, kdy voda byla stažena boží sílou. Před tímto dějem bylo slunce o třetinu menší a začínalo trvale rudnout. Takže jsou dvě odpovědi a obě jsou teoretický správné! Aš nebude v okolí slunce voda, tak dohoří.