Avatar uživatele
anonym

Kdy ve vztahu používáte: „Mám Tě rád (-a)“ a kdy „miluji Tě“ ? A proč?

Trochu se v tom ještě i ve svých letech neorientuji. Asi tak: Lidi mám ráda, ale některé zrovna nemiluji. Je to tak správně?
Doplňuji:
Ad Annas – díky, ráda se podívám i na starší názory. Je to věčné téma. Jde mi o vlastní poznatky s rozdílností těchto dvou formulací. Otevřeně přiznávám, že někdy v tom sama tápu. Pro někoho znamená nadlidské úsilí vyslovit: Mám Tě rád. Jiný s tím problém nemá. Co je ve vztahu dvou lidí více? Mít se rádi, nebo se milovat (nemyslím teď fyzickou formu)?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Andělé, anonym, Illines před 4450 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zajímá-li vás víc názorů, zkuste si projít i starší odpovědi

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=m%C3%A1m+t%C4%9B+r%C3­%A1d+a+miluji+t%C4%9B&s­a=Vyhledat

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
WeeBear

Ve vztahu k lidem všeobecně (s výjimkou partnerů) to chápu stejně, jako Vy.

Připomíná mi to slova bývalé učitelky mého kamaráda, která při jejich první hodině pronesla tohle:
Jedna třetina lidí v této třídě mě bude mít ráda. Jedné třetině budu lhostejná. A poslední třetina mě bude nesnášet. – A stejně tak to budu mít já s vámi.

Když budu psát za svou osobu, tak „Miluji Tě“ u mě neznamená nutně lásku k partnerovi – miluji i zvuk akustiky, svého kocoura, když mě ráno budí tím, abych se k němu tulila, ale miluji i čokoládu.

Mám ráda také mnoho věcí – přátele, rodinu, ale mám ráda svým způsobem i slunce, které mě v létě budí paprsky, které mi dopadají na obličej.

Tudíž za sebe bych řekla, že taková slova nemusí být mnohdy zcela jednoznačná a použitá jen v jednom významu. Záleží docela i na konkrétním podtextu toho, co bylo řečeno, myšleno, či napsáno. A ještě hůř, každý to chápeme jinak – a pak se v tom čert vyznej. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pizlicka

ja moc nemam rada,kdyz mi muz rika miluji te.to vzdy zbystrim,co za tim je.z me zkusenosti,par­tner,ktery to rika prilis casto,to tak ve skutecnosti necitil.jakoby o tom spis presvedcoval sam sebe.ja se spise divam,na ciny.jakou je mi oporou,jak se ke me chova,ale hlavne-jestli vnima me pocity,a vi,co me trapi.znate to-jeste nez reknu,co me trapi,poznato,ja­koby zbystri.partner,kte­ry opravdu miluje,je vnimavy.slovo miluji te,me chyti za srdce v pripade,je-li receno neplanovanne,spon­tanne.to zena vyciti.nemusi nad tim premyslet.ja sama slovo miluji te pouzivam malo kdy.partner to musi citit,nejen slyset.i kdyz zeny potrebuji obcas miluji te i slyset.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
IK

Máme rádi dobré věci… zcela konkrétní situace, vlastnosti, bytosti a děje.
Milujeme iracionálně, ani netušíme proč někomu, či něčemu odpouštíme chyby a jsme jím okouzleni.

před 4426 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek