Kdy ve vztahu používáte: „Mám Tě rád (-a)“ a kdy „miluji Tě“ ? A proč?

Trochu se v tom ještě i ve svých letech neorientuji. Asi tak: Lidi mám ráda, ale některé zrovna nemiluji. Je to tak správně?
Doplňuji:
Ad Annas – díky, ráda se podívám i na starší názory. Je to věčné téma. Jde mi o vlastní poznatky s rozdílností těchto dvou formulací. Otevřeně přiznávám, že někdy v tom sama tápu. Pro někoho znamená nadlidské úsilí vyslovit: Mám Tě rád. Jiný s tím problém nemá. Co je ve vztahu dvou lidí více? Mít se rádi, nebo se milovat (nemyslím teď fyzickou formu)?

Nejlepší odpověď
annas

Zajímá-li vás víc názorů, zkuste si projít i starší odpovědi

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=m%C3%A1m+t%C4%9B+r%C3­%A1d+a+miluji+t%C4%9B&s­a=Vyhledat

Další odpovědi
WeeBear

Ve vztahu k lidem všeobecně (s výjimkou partnerů) to chápu stejně, jako Vy.

Připomíná mi to slova bývalé učitelky mého kamaráda, která při jejich první hodině pronesla tohle:
Jedna třetina lidí v této třídě mě bude mít ráda. Jedné třetině budu lhostejná. A poslední třetina mě bude nesnášet. – A stejně tak to budu mít já s vámi.

Když budu psát za svou osobu, tak „Miluji Tě“ u mě neznamená nutně lásku k partnerovi – miluji i zvuk akustiky, svého kocoura, když mě ráno budí tím, abych se k němu tulila, ale miluji i čokoládu.

Mám ráda také mnoho věcí – přátele, rodinu, ale mám ráda svým způsobem i slunce, které mě v létě budí paprsky, které mi dopadají na obličej.

Tudíž za sebe bych řekla, že taková slova nemusí být mnohdy zcela jednoznačná a použitá jen v jednom významu. Záleží docela i na konkrétním podtextu toho, co bylo řečeno, myšleno, či napsáno. A ještě hůř, každý to chápeme jinak – a pak se v tom čert vyznej. 🙂

pizlicka

ja moc nemam rada,kdyz mi muz rika miluji te.to vzdy zbystrim,co za tim je.z me zkusenosti,par­tner,ktery to rika prilis casto,to tak ve skutecnosti necitil.jakoby o tom spis presvedcoval sam sebe.ja se spise divam,na ciny.jakou je mi oporou,jak se ke me chova,ale hlavne-jestli vnima me pocity,a vi,co me trapi.znate to-jeste nez reknu,co me trapi,poznato,ja­koby zbystri.partner,kte­ry opravdu miluje,je vnimavy.slovo miluji te,me chyti za srdce v pripade,je-li receno neplanovanne,spon­tanne.to zena vyciti.nemusi nad tim premyslet.ja sama slovo miluji te pouzivam malo kdy.partner to musi citit,nejen slyset.i kdyz zeny potrebuji obcas miluji te i slyset.

IK

Máme rádi dobré věci… zcela konkrétní situace, vlastnosti, bytosti a děje.
Milujeme iracionálně, ani netušíme proč někomu, či něčemu odpouštíme chyby a jsme jím okouzleni.