pegiin

Kdy v ruské literarutůře vznikaly hrdinské epické písně o historyckých událostech.Jak se nazývají

Odpovědi
kenyrts

V Rusku se hrdinské eposy nazývají byliny. Vznikaly mezi 10.-16. století (zapisovány byly však až od 17. století). Hrdinové jsou idealizovaní pohádkoví bojovníci. Byliny zachycují především události spojené se převzetím křesťanství, spory mezi knížaty a boje za nezávislost Ruska).