tazatel9384

Kdy (v kolika letech) mohu začít se zkouškami pro získání řidičského oprávnění typu B?

Kdy se začíná s „autoškolou“? Začíná se již v 17, např. o prázdninách?

Nejlepší odpověď
anonym

Ahoj tazatel9384, snad ti odpoví vyhláška:
Podmínky pro udělení řidičského průkazu:
věk 18 let
zdravotní způsobilost
odborná způsobilost
obvyklé bydliště na území České republiky nebo studium zde alespoň 6 měsíců
nebýt ve výkonu sankce nebo trestu zákazu činnosti, spočívajícího v zákazu řízení motorových vozidel nebo nemít v registru řidičů zaznamenáno 12 bodů,
nebýt držitelem platného řidičského oprávnění uděleného jiným členským státem
„B96“ lze absolvovat současně se skupinou B