Avatar uživatele
Ametyst

Kdy už se zbavíme střídání letního a zimního času?

Mám dojem, že politici předstírají, že je zajímá názor veřejnosti, a potom udělají pravý opak.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Roman71, Malvína, Čecho_slovák před 21 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Budou o tom znovu jedna v roce 2026. Taky bych byla pro konec střídání, ale otázkou zůstává, který vybrat? “Správný” je zimní, ale z mých postřehů většina stojí o letní. Babo raď!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dubraro

Kupodivu střídání času nemáme ve své moci, je dáno směrnicí Evropského parlamentu a Rady č. 2000/84/ES o úpravě letního času. Na případné změně se tedy musí dohodnout všechny státy EU a to není snadné, některým zemím střídání času vyhovuje. Takže to nejspíš tak brzy nebude.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Mě to vyhovuje, tak se tím nezabývám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Čecho_slovák

Kdy? Až se zbavíme těch byrokratů z EU. Tolik let o tom diskutují a členské státy se nemůžou dohodnout, ale o vysavačích s menším příkonem, o zakřivených okurkách a dalších ptákovin se dohodnou během roku. Nevím jak vy, ale já bych si přál, aby se SEČ vrátil do původního stavu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Jediný důvod, proč pořád máme střídání, je neexistence dohody na tom, který čas bude jako trvalý. Až se na tom státy EU tedy jejich politici domluví, tak střídání skončí. Zároveň do toho vstupuje veřejné mínění, které je v každé zemi jiné (někde chtějí trvale letní čas, někde trvale ten normální). Problém je, že slunce vychází o dost jindy ve Španělsku a na východě Polska, západní země mají režim spíše ponocování, naopak u nás chodí děti do školy někde i v 7:30 atd. ...
Podle mě jsou možné dvě varianty: část zemí ustoupí nebo někde vznikne hranice mezi dvěma středoevroskými časy (ale tu nikdo nechce na svých hranicích).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

V nejbližších pěti létech za tím ne. Pokud se během této doby podaří EU dojednat nové podmínky, tak je naděje. Moc tomu ale osobně nevěřím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Dojde k tomu až jistým lidem docvakne, že ukrást lidem na jaře hodinu spánku a na podzim ji vrátit, je holý nesmysl. Stejně tak se nemohou shodnout na tom, který z těch dvou časů je vlastně správný.. no, ten astronomický - zimní samozřejmě. Bude to ještě nějakou dobu trvat.

Upravil/a: Roman71

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

Pepa25: Další důkaz toho, že Evropská unie nemůže být jednotná, leda jako diktatura. Což mi připomnělo Renčínův kreslený vtip: Dlabáček se sousedem koukají na zimní nebe a Dlabáček říká: “ To nám krásně chumelí. A někde v Evropě se koupou. Jenom abychom se nějakým nařízením z Bruselu taky nemuseli koupat.”

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony