zjentek

Kdy už KONEČNĚ nasadíme na veřejnosti roušky?

Tak já chodím všude mimo vlastní obydlí v masce, POSLUŠNĚ jako sloneček, ale DRUHÉHO TAKOVÉHO u nás na Prajzké nevidím… prostě nevidím. Přece my Česi zme právě tímto počinem byli ve světě NEJVĚTŠÍ BORCI v časech první vlny kovídka… totiž OKAMŽITĚ jsme nasadili roušky a kovídek měl utrum, zatímco se ve zbytku světa NEKONTROLOVANĚ šířil. Tak O CO nám nyní jde? Skleróza? To už jsme za pár měsíců zapoměli, JAK COVID PRACUJE? PROČ na těch naších užvaněných a často taky nevymáchaných ústech a nose ještě nemáme roušky, ptám se… to nevíme SAMI OD SEBE, že je to NUTNÉ? To nám musí až nařídit některý z vládních kokotů, které beztak od srdce nenávidíme a nos mezi očima, natož pak opatření, jim nevěříme? Na co lidi čekáte? Až doslova „naprší a znova uschne“? Na promoření? Tak hodně štěstí, ovšem upozorňuji, že kupř. běžnou chřipkou nemá smysl populaci prommořit, jelikož se vrací furt a znova a to KOVÍDEK TAKY, vážení občané! Děkuji za zamyšlení se nad sebou. (;

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ale prosím vás! Vůbec nejde o to „vždy a všude roušky, to nás zachrání“, ale o celkový zodpovědný přístup (viz R-R-R). Takže daleko víc než roušky někde v parcích nebo venku, kde nikdo není, by nám pomohla celková změna přístupu: lidi se na sebe mačkají v obchodech a MHD, podávají si ruce a objímají atd.

Další odpovědi
Kepler

Jak se ukázalo, ty roušky nejsou samospasitelné. Ve Švédsku se na roušky v 1. vlně téměř vykašlali a vypadalo to tam nehezky. Zato teď jsou vysmátí, protože jsou důkladně promoření. Přečti si: https://www.ex­tra.cz/jan-pirk-o-koronaviru-ve-svedsku-jsou-ted-vysmati-u-nas-jen-lidi-zemrou-pozdeji?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu#dop_ab_va­riant=0&dop_req_­id=PtNM0SsvRQR-202009180851&­dop_source_zo­ne_name=hpfeed­.sznhp.box

marci1

Třeba by to chtělo vymyslet nějaké speciální „tresty“. 🙂 Pokud v Indonésii přistihnou obyvatele bez roušek, přinutí je strážci udělat kliky nebo vykopat hroby pro oběti covidu-19.

Justin1

Souhlas. Já jsem roušku nosil v obchodech a ve veřejné dopravě i přes léto. Na nedávnou firemní párty jsem radši nešel, i když se konala venku. Taky mám pocit, že hodně lidí uvažuje primitivně – na prvním místě vlastní prospěch a vlastní pohodlí pro dnešek za každou cenu a zítřek neřešit, a roušku správně nosit jenom z donucení. Asi ještě nezažili žádnou pořádnou krizi a předpokládají, že to za ně někdo vyřeší tak, aby oni nemuseli spolupracovat. Já jsem taky žádnou pořádnou krizi nezažil, ale nemám zapotřebí ji zažít a vím, že odpovídám za zdraví minimálně několika lidí, ne jenom za to svoje, takže si nedovolím při nošení roušky podvádět jako někdo, kdo se domnívá, že to snad bude v pořádku.

Vidím tu podobnost s kouřením, které taky funguje tak, že se za dnešní požitek platí zítřejším zdravím, protože někomu připadá v pořádku obětovat zdraví tomu, aby tu a tam chvíli něco pociťoval. Kouření však aspoň není tak nakažlivé.

Myslím, že některý z nejvyšších politiků by měl vystoupit s projevem, kde by všem, kteří to nedokážou pochopit sami, vysvětlil, že to jejich primitivní uvažování a ta neochota spolupracovat jsou cesta do pekel, a myslím, že je třeba nešířit virus a naopak šířit toto poselství.

Na boji proti epidemii se musí podílet každý z nás, ne jenom politici. K ubrzdění rozjetého vlaku taky musí pracovat brzdy v celém vlaku, nestačí spoléhat jenom na brzdu v lokomotivě.