Kotja

Vychází-li slunce v 6:45, kdy už je dost světlo na běžnou činnost, aniž by bylo třeba rozsvítit?

Když vychází slunce v 6:45, kdy je už dost světlo na běžnou ranní činnost (snídaně, hygiena, obléknutí), aniž by bylo třeba rozsvítit?

Odpovědi
orwell

Trochu zvláštní otázka. To přece závisí na ročním období, oblačnosti, velikosti a situování oken v místnostech a taky na stavu zraku člověka. Může se stát, že i v pravé poledne budeš mít doma po nějakou dobu tmu jako v ranci, takže těžko odpovědět nějak univerzálně. Je-li bezoblačný jasný den, tak v místech, kde žiji, je to pro mě v průměru tak cca půl hoďky (což pouze odhaduji).

ivzez

Podle mne prakticky hned při východu slunce
(i chvilku před ním). Horší by to bylo s líčením,
psaním, čtením apod.

Emefej

To je tedy otázka. Zítra ráno si to vyzkoušej a uvidíš sám.

Edison

V první řadě je třeba si ujasnit pojem „východ slunce“. Existuje několik okamžiků, s různým významem. Více popíše jistě Kepler.