MK44

Kdy už dostanou do rukou nukleární zbraně?

Zbrojovky neustále chrlí výbušniny a nové a „dokonalejší“ zbraně. Ty, ať už nové nebo vyřazené, se prodávají různým překupníkům, přes něž se dostávají do rukou zločincům, narkobaronům, teroristům, fanatikům a soukromým ochrankám a armádám, – pokud teda nevyletí do povětří jako ve Vrběticích.

Atomovými zbraněmi disponuje Pákistán, stát s vachrlatou demokracií a s častými obdobími vojenských vlád, na jehož území působí mj. Taliban. Taky je má Israel obklíčený zblízka státy, které by ho nejraději smetly ze zemského povrchu a při té příležitosti by ukořistily, co se dá. Z pásma Ghazy se odstřelují rakety. IS ukořistil bojovou techniku irácké armády a zřejmě i jedovaté plyny po Sadámovi.

Jak dlouho, myslíte, že to ještě bude trvat, než se nějakému bláznu dostane do rukou atomová bomba?

Doplňuji:

  1. Ad reakce kolegy Mosoje – To asi platí pro ekonomickou kriminalitu. Jejím pachatelům nakonec jde o nějakou tu světskou, konzumní apod. kořist, kterou si lze užít.

Ale co v případě těch, po kterých nechce bůh nějakou dílčí kořist, ale celý svět. Teda svět plně obrácený na požadované náboženství. Stačí šoupnout bombu na Izrael, Evropu, USA nebo někam jinam v přesvědčení, že zbytek světa pod hrozbou dalších bomb rád přistoupí na pravou víru. Pak už může bůh spustit soudný den. Houby záleží, jestli do něho vstoupíte ozářený nebo ne. Tu chvíli už oddaný bojovník za víru vydrží. A v ráji na radioaktivitě nezáleží, alespoň svatá písma o tom nehovoří.

Nebo v případě někoho, kdo dojde k závěru, že když nemůže být po jeho, tak nebude nic a po ničím. Hitler nechal zničit Německo a do boje posílal i berlínské školáky, jen aby nemusel kapitulovat. Kdyby tu bombu měl, nepoužil by ji?

Nebo co kdyby k ukořistěné atomové bombě získal přístup někdo jako ten americký školák, co se snad(!) nešťastně zamiloval a pak postřílel spolužáky. Měl přístup ke zbrani. V otázce ne/přítomnosti podobných lidí v takovém IS apod. bych si nijak optimistické představy nedělal. Tady, myslím, nemožnost užít si nějakou kořist na „tomto světě“ jako problém nebude.

Díky za názor.

  1. Nějaký další názor?

Nejlepší odpověď
gecco

Ad. jaderné zbraně – naštěstí není tak jednoduché čistou bombu vyrobit. Navíc je použití jaderné zbraně jistým ´psychologickým´ mezníkem – jejich použití si nedovolí ani velmoci. Předpokládám, že v dohledné budoucnosti použity nebudou.
Pokud jde o bombu ´špinavou´ – i její použití sebou nese výrazné nebezpečí toho, že proti útočníkovi se ´semkne´ zbytek planety (a její účinky nejsou tomu odpovídající – i když sehnat jaderný materiál není v tomto případě tak obtížné.
Ad. prodej zbraní ´všude možně´ – jo, prodává se leccos – ale ne nejmodernější technologie (uvědom si, jak rychle skončil Saddám proti NATO, měl ruskou výzbroj – o nejméně generaci starší), ty si výrobci (a jejich spojenci) nechávají kvůli zachování převahy. A vzhledem k tomu, že jaderná zbraň může být ultimativní, nepředpokládám její prodej teroristům apod.

Další odpovědi
mosoj

Už je mají. Problém je v tom, že když je použijí tak nic neukořistí.
Doplňuji:
Nevěř tomu, že kdyby se použila jaderná zbraň velkého kalibru, že by zůstalo při jedné.