zjentek

Kdy už bude možne posluchat v lesach na Opavsku jeleni trubeni?

Jeleni trubeni!

Nejlepší odpověď
annas

Pozor, už třeba troubějí jeleni, už troubějí, na horách je-Leni-n. Tak často zpívaly děti ve školce, když se jméno Lenin skloňovalo ve všech pádech..

Propadl jste kouzlu jeleního milování? Měl byste se vypravit do lesa a obrnit se trpělivostí … Možná tak lépe uslyšíte silný řev jelena, jemuž se nelíbí jeho sok, tak ho zastrašuje.

Další odpovědi
Kepler

Nevím, nevím. Jeleni troubějí na horách. Kromě toho to prý mají místní vyhláškou zakázáno, kvůli rušení klidu v místním sanatoriu. Ticho léčí!

Drap

Hned jak se tam usadí dostatečné množství jelenů. Už raději poslouchej, nastává ten pravý čas pro říji.

marci1

Mosiš jit tak okolo času klekani (až vylezu z ukrytu) do lesa a posluchat. Řija trva do konca řijna. 🙂

Klaproth

Jak je tomu na Opavsku netuším, ale o víkendu jsem byl v Brandově v Krušných horách a tam už mohutně troubili.

led

Názov mesiaca „řijen“ je odvodený od trúbenia jeleňov.
Dodatok:
„ŘÍJEN (október) ako hlavné obdobie “říjení”(rujnosti), říje (ruje) vysokej zvere (nielen začiatok ruje jeleňa ako v září), teda času párenia zvierat ako jeleň, daniel a srna.“ http://www.ceske-mesiace.sk/

zjentek

Tram-ta-da-daaaa!

Kepler

Tram-ta-daaaa!, tram-ta-daaaa, to je Rudá armáda,
Tram-ta-daaaa!, tram-ta-daaaa, mám to za sebou!

zjentek

Kepler ne*er s tym tichem!