pukula

kdy to asi bude.....???Spíš pro dospívající holky

Mám problém, jsem stydlivá a tak se mamky stydím zeptat kdy to bude… Myslím tím kdy mi narostou prsa aspoň 80 zatím mám 74cm, měřím 164, je mi 12 a vážím 50kg. mamka má 95 obvod ptsa a já nic nebo aspoň kdy asi budu mít menzes. mám už 1/2 roku bílý výtok a mamka to dostala ve 14 prosím o odpověď jsem zoufalá už teď děkuji

Nejlepší odpověď
marťa382

Já myslím, že vůbec nemáš být proč zoufalá. U každého (nebo spíše u každé :)) je to jinak. Až to přijde, tak to přijde. Neboj se! :)

Další odpovědi
hanny 2

Myslím,že se vůbec nemusíš stydět mamky zeptat.Od toho přece maminky jsou,aby s nimi jejich děti takové věci řešily.Prober to s ní,určitě si o tom s tebou ráda povykládá.

Příchod první menstruace nepotká všechny dívky ve stejném věku. Některé menstruují už od devíti let, jiné až od šestnácti. V ČR se jako průměrný věk udává 12–13 let, ale jistě sama víš, že to není pravidlem. Je proto možné, že i když tvé kamarádky mají menstruaci od šesté třídy a ty ještě v devítce nic a naopak, není to nic divného. Každá jsme jiná!

Zpravidla však můžeš očekávat první menstruační krvácení asi tak dva roky poté, co ti začnou růst prsa a v růst ochlupení. Poševní výtok je také znakem blížící se menstruace. Měl by však být čirý až bílý a neměl by zapáchat!

http://slecna­.info/tvuj-svet/pomoc-dostala-jsem-to/

ReHu

Nemáš být z čeho zoufalá. Obvod není jen o velikosti prsou. A ty zatím stále rosteš a vyvíjíš se. Nezáleží ani ny výšce. Na váze také ne, pokud se normálně stravuješ. A nezapomeň, že jsi také z části po tátovi :).
A to, že máš výtok, může znamenat, že se ti menzes blíží, ale u každého to je jinak. Já ani výtok neměla.
A buď ráda, že menzes ještě nemáš. Hodně žen před tím bolí břicho, hlava, záda a i pak to není nic extra příjemného. Hlavně v létě.
Ale buď v klidu. Pokud jsi jinak zdravá, menzes dostaneš a prsa ti vyrostou.

Drap

Neřeš to, vše má svou přirozenou cestu a přirozený vývoj. Je jedno moc pěkné přísloví : Vyčkej času, jako husa klasu. Vše má svůj čas a snažit se to nějak řešit je nesmysl, je přece řada jiných, a snad i důležitějších věcí o kterých je dobře přemýšlet

Alča M.♥

No jo, zas promluvil chlap. Vy do toho radši nemluvte, je to pro ženské, stejně tomu vůbec nerozumíte!