Myko La

Kdy skončí velké rozpínání vesmíru a jakých rozměrů nabude?

Původní otázka zněla na velké rozpínání – chybělo čeho – proto ji tazatel upřesnil.

Doplňuji, protože někteří reagovali na neupřesněnou otázku.

Nejlepší odpověď
Cenobita

Je několik teorií, jak bude probíhat vývoj Vesmíru, některé z nich:

  1. Vesmír bude expandovat donekonečna a zcela vychladne, bude studený tmavý a temný. Vesmír se bude řídit zákonem/pravidlem rostoucí entropie (cesta od extrémní uspořádanosti v singularitě, k maximálnímu rozptýlení a maximálnímu chaosu).
  2. Vesmír se bude rozpínat do až dojde ke stavu, kdy převáží přítažlivé síly a začne se opět smršťovat (podobně jako houpačka – od jedné úvrati k druhé úvrati) Smršťování bude pokračovat až se celý vesmír vrátí do původního výchozího stavu – zanikne v singularitě.
  3. Vesmíru bude oscilovat a singularita, která vznikla v předchozím bodě bude opět expandovat a vznikne Vesmír č. 2, pak Vesmír č. 3, atd. nikdo neví kolik cyklů je schopen Vesmír udělat, může být i nekonečno.
  4. Vesmír má zcela jinou podstatu, zcela jiný počátek než Velký třesk a my nevíme zatím jaký, proto jsou další možností otevřené.

Jak dlouho trvá jeden Vesmír nevíme, může to být časově ohraničený interval (perioda), perioda může být proměnlivá (oscilující vesmíry), nebo to může být nekonečná expanze do ledové smrti podle bodu č. 1.

Navrhuji vymýšlet další teorie, zde se fantazii meze nekladou:

5. Vesmír je jen iluze, reálně neexistuje a je jen projekce jako Matrix.

6. atd. …

Další odpovědi
mosoj

Ať je míněno co chce. Ví to jenom bůh.

zjentek

O čem to je? O globalizaci? Islámu? Černoších v MTV?

Cenobita

Zcela jistě se ptá na subnebulární objekty 🙂

Kepler

Ta otázka je z kategorie „astronomie“, ale blbě napsaná. Tuším, že se ptá na rozpínání vesmíru, nebo možná na rozpínání Krabí mlhoviny, či na rozpínání pozůstatků po explozích supernov vůbec. Ve vesmíru se toho rozpíná strašně moc, ale doufám, že černoši a islám nikdy nebudou.:-)

annas

Máte pravdu, otázka byla nepřesná, napsala jsem mu, aby ji doplnil.

Myko La

Děkuji za opravu ; -)

Myko La

Otázka patří ke kategorii „Astronomie“.

Myko La

Trocha o tématu tady: https://www.go­ogle.cz/url?q=http://w­ww.wikina.cz/a/Roz­p%25C3%25ADn%25C3%25A1n­%25C3%25AD_ves­m%25C3%25ADru&sa=U&ved­=0ahUKEwj6jan­nuZvPAhVGsBQKHb5jDf­YQFggjMAI&sig2=RgHmt­_Oa0b0v7ofxig­W3Tw&usg=AFQjCNG8-KG1zIBkt0zqox­Qh8Vrshm6MpA