novinář

Kdy skončí : plánovaná údržba systému Datových schránek ?

http://www.mo­jedatovaschran­ka.cz/

Nejlepší odpověď
anonym

jen informace k nedůvěryhodnému připojení.

Pošta totiž pouzívá sama sebe jako cerfitikační autoritu, vymysleli si svůj podpis PostSignum ale firefox ho pohopitelně nezná protože nemá žádné renome. Proto hlasi neduveryhodne pripojeni. My vsak postsignum muzeme verit, preci jen, je to nase slavna posta.

Cely koncept datovych schranek je docela sporný, je to totiž jen způsob jak přinést jediné firmě – navic ještě státnímu podniku – zisky z poplatku za každý podepsany email, který pošlete …

Svým způsobem je asi dobře že se zisky přesunou od zahraničních certifikačních autorit částečně k nám, ale obávám se že to nebude fungovat dlouho. Cenotvorbu v prostředí datových schránek totiž nebude ovlivňovat konkurence, žádná konkurence tam totiž není, je to zase jen monopol české pošty.

Další odpovědi
RomanP

tak to nevím datové schránkymají problémy již od jejich vzniku.
Mimochodme ten váš odkaz mě ve firefoxu hlásí následující
Toto připojení není důvěryhodné